• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’a ikaz ABD’ye Osmanlı tokadı

Yunanistan’a ikaz ABD’ye Osmanlı tokadı

13.02.2018, 11:46 Güncelleme Tarihi: 14.02.2018, 00:15

“Bizi vururlarsa sert karşılık veririz” diyen ABD’li komutana ’dan tepki geldi. “Bunu diyen ömründe hiç Osmanlı tokadı yememiştir. Türkiye’nin canlarının istediği gibi girip çıktıkları yerlerden olmadığını görecekler” diyen Erdoğan, Ege adaları ile ilgili de ’ı uyardı

AK Parti Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de yaşanan gelişmeler ve Yunanistan'a Kıbrıs ve Ege adaları konusunda uyarıda bulundu. Çumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: Sanılmasın ki Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz arama ve Ege'deki kayalıklarla ilgili fırsatçı girişimler dikkatimizden kaçıyor. Kıbrıs'ta ve Ege'de haddini aşanları yanlış hesap yapmamaları konusunda ikaz ediyoruz. Stratejik ortağımız PYD'ye silah yardımı yetmiyormuş gibi parasal desteği sürdürürse bu bizim kararımızı da etkiler. Türkiye çadır devleti değil. Gereği neyse yaparız. Türkiye anlaşmalardan ve uluslararası hukuktan gelen haklarının takipçisi olacak.

AFRİN NEYSE EGE O

Bizim için Afrin neyse Kıbrıs'ta Ege'deki haklarımız da odur. Bu operasyon sebebiyle ülkemizi suçlayanlar önce bölgedeki tünellere, kulelere silahlandırılmış köylere baksınlar. Bu hazırlıkların ülkemize yönelik olmadığını iddia eden varsa onlara söyleyecek söz yok. NATO hükümlerine Türkiye gibi Amerika'nın da uyması gerekir. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olarak, NATO eşittir, ABD değil. Sen YPG, PYD terör örgütü değil diyorsan, NATO'da müttefikin olan ülkeye bunlar saldırıyorsa, NATO mensubu olarak karşısında durman gerekir.

APTAL DEĞİLLER

Ne derlerse desinler, güvenlikten sorumlu temsilcileri geldi, Dışişleri Bakanları da gelecek. Onlarla konuşacağız. Hukuka uygun yürümezse bunun adı müttefiklik olmaz. Şu anda 550 milyon parasal destek var ama bunun 3 milyar dolara çıkacağı söyleniyor. Artık kimse DEAŞ bahanesini kullanamaz. Suriye ve Irak'taki DEAŞ tiyatrosu bitti. Bunların PKK'lı olduğuna dair işaret görmedik diyenler, kör veya aptal değillerse art niyetlidir. Bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yemedikleri de çok açıktır. Türkiye'yi canlarının istediği gibi girip çıktıkları, her türlü hoyratlığı yaptıkları yerlerle karıştırıyorlarsa öyle olmadığını görecekler. Yanı başlarında duranlardan başlayarak her teröristi imha edeceğiz.
Bizim kimseye verecek ne bir karış toprağımız ne de feda edecek tek bir evladımız yoktur.

YAZIKLAR OLSUN CEVABINI ALACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, "Afrin siyasete alet edilmesin" açıklamasıyla ilgili, "Haddine değil, yazıklar olsun" dedi. "Siyasete alet edildiğini neye dayanarak söylüyor?" diye soran Erdoğan, "Bu sözler büyük talihsizlik.
Gerekli cevabı alacak. Asla bunu böyle konuşmasını tasvip etmemiz mümkün değil" diyerek sert çıktı.

Yunanistan’a ikaz ABD’ye Osmanlı tokadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN