• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kansere karşı yalnız bırakmadılar

Utku Demirsoy'un, fotoğraflar ve sloganlardan oluşan sergisi, 15 Nisan'a kadar İzmir'de

Kansere karşı yalnız bırakmadılar

05.04.2013, 00:00

Konak Belediyesi, Kanser Haftası nedeniyle, kansere dikkat çekmek için sanat ve siyaset hayatından ünlü simaların fotoğrafını çeken genç fotoğraf sanatçısı Utku Demirsoy'u ağırladı. Demirsoy'un 'Kansere Karşı Yalnız Değilsin' adıyla açtığı sergi, Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu'nda sanatseverlerle buluştu. Projesinde siyaset ve sanat dünyasından 40 ismi bir araya getiren Demirsoy'a 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Can Bonomo'dan Ayşen Gruda'ya, Cem Adrian'dan Alper Kul'a kadar çok sayıda isim poz verdi.

Babası kansere yakalandı

Babasının kanser olduğunu öğrendikten sonra fotoğraf çekerek kansere karşı duyarlılığı artırmak için kampanya başlattığını belirten 19 yaşındaki Utku Demirsoy, ilk sergisini geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Ankara'da gerçekleştirdiğini söyledi. Sergi, İzmir'den sonra İstanbul, Bursa, Konya ve İskenderun başta olmak üzere 81 ilde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Her katılımcının kansere karşı bir cümlelik sloganına da yer veren Demirsoy'un sergisi İzmir'de 15 Nisan'a kadar izlenebilecek.


Kansere karşı yalnız bırakmadılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA