• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Frankfurt'ta İzmir'i anlattılar

Frankfurtta İzmiri anlattılar

13.09.2014, 21:02

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından çekilen uzun metrajlı "İnsan Kent" belgeseli, Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen Türk Filmleri Festivali'nde gösterildi

Almanya'nın Frankfurt kentinde bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Türk Filmleri Festivali'ne Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin hazırladığı uzun metrajlı "İnsan Kent" belgeseli damgasını vurdu. Açılış filminin ardından gösterimi yapılan, İzmir'e göç eden insanların hikayesinin anlatıldığı belgesel sinemaseverler tarafından büyük ilgi ile izlendi.

Sanatçı konuklarla
Almanya'nın prestijli film festivalleri arasında yer alan Türk Filmleri Festivali, açılış galasıyla başladı. Yaşar Üniversitesi ve Yasar Holding Gıda Grubu Pınar'ın destek verdiği festivalin galasına sanatçı Zuhal Olcay ve Perihan Savaş, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici, Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, İnsan Kent Belgeseli Genel Yönetmeni Prof. Dr. Nazlı Bayram ve çok sayıda izleyici katıldı.

Zuhal Olcay konser verdi
Gecede, Türkiye'den konuk olarak gelen oyunculara onur ödülü verildi. Zuhal Olcay'ın ödülünü Prof. Dr. Barkan verdi. Onur ödülüne layık görülen ancak hastalığı sebebiyle etkinliğe katılamayan Halit Akçatepe'nin ödülünü ise Frankfurt Türk Film Festivali İstanbul Koordinatörü Serap Gedik aldı. Öte yandan gecede Zuhal Olcay, unutulmaz şarkılarından oluşan bir konser verdi.


Frankfurt'ta İzmir'i anlattılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN