• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü'nden TÜBİTAK Bilim Fuarı

Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü’nden TÜBİTAK Bilim Fuarı

25.05.2016, 00:00 Güncelleme Tarihi: 25.05.2016, 13:23

HABER MERKEZİ
Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü Alsancak'taki kampüste TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Gençlik Şenliği'ne ev sahipliği yaptı. Nevvar Salih İşgören Vakfı'nın katkılarıyla düzenlenen şenlikte genç beyinlerin ortaya çıkardığı 38 proje görücüye çıktı. Aynı zamanda halka açık olarak hazırlanan program çerçevesinde fuarı ve projeleri tanıtım amacıyla Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından hazırlanan 2000 kitapçık da konuklara dağıtıldı.

Okul Müdürü Ahmet Turan Günaltay, Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampusü'nde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Gençlik Şenliği'nin öğrenciler ile öğretmenlerin birlikte hareket etme duygusunu ön plana çıkardığını söyledi. Günaltay, Türkiye'nin pırıl pırıl genç bir nesile sahip olduğunu ve bu nedenle herkesin geleceğe güvenle bakması gerektiğini belirterek, "Bu organizasyon öğrencilerimizin özgüvenini artmasına katkı koyması bakımından çok önemli. Gerek öğrencilerimiz, gerekse onlara rehberlik eden öğretmenlerimiz Bilim Fuarı ve Gençlik Şenliğini hazırlamak için yoğun çaba sarfettiler. Bu çalışmanın gelecek yıllarda daha da büyüyeceğinden kuşkumuz yok" dedi.

Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü'nden TÜBİTAK Bilim Fuarı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.