• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Canım’ dedikleri canını aldı!

‘Canım’ dedikleri canını aldı!

16.04.2018, 23:18

Torbalı’da ormanlık alanda yanmış haldeki cesedi bulunan işadamı ’ün 2 oğlu ve eşi tarafından acımasızca öldürüldüğü ortaya çıktı

FATİH ŞENDİL

İzmir'in Torbalı ilçesinde ormanlık alanda yanmış cesedi bulunan işadamı Murat Öğüt cinayeti, jandarmanın titiz çalışması sayesinde 24 saat geçmeden çözüldü. Daha önceden de 2 kez sayısal loto büyük ikramiyesi kazandığı belirlenen Zafer Tuğla'nın sahibi Murat Öğüt'ü, iki oğlu ile eşinin öldürdüğü ortaya çıktı.

"KOÇLARIM BENİM!"

Jandarma tarafından cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan iki oğlu ve eşi Öznur Öğüt, cinayeti aile içi anlaşmazlık nedeniyle işlediklerini itiraf etti. Acımasız bir plana kurban giden talihsiz işadamının cinayetten 23 gün önce sosyal medya hesabında çocuklarının fotoğraflarını paylaşıp "Koçlarım benim. Rabbim benim ömrümden alıp sizlere versin" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

HALIYA SARILI CESET

Torbalı'da önceki gün sabah saatlerinde 2 tarım işçisi tarafından Ahmetli Köyü ile Zeytinköy arasında bulunan dağ yolunda yanmış bir aracın içerisinde halıya sarılı ceset bulunmuştu. Cesedin tanınmayacak halde olmasından dolayı kimliğini belirlemekte güçlük çeken jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Murat Öğüt'e ait olan 35 TTG 35 plakalı aracın içerisindeki ceset, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

DNA ÖRNEĞİ VERDİLER

Zafer Tuğla fabrikasının sahibi olan işadamı Murat Öğüt'ün iki çocuğu ve eşi, cesedin Murat Öğüt'e ait olup olmadığının DNA testi ile belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na kan örneği verdi. Sonuçların çıkmasını beklemeyen İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Torbalı Jandarma Komutanlığı ekipleri soruşturmayı derinleştirerek diğer delil ve belgelerin toparlanması için düğmeye bastı.

MOBESE ELE VERDİ

Torbalı Ertuğrul Mahallesi 3023 Sokak üzerindeki MOBESE'ye takılan bir detay jandarmayı harekete geçirdi.
Gece geç saatlerde işadamı Murat Öğüt'ün arabası ile bir başka arabanın aynı anda evin önünden hareket ettiği tespit edildi. Bu kamera görüntüsünden yola çıkan güvenlik güçleri, Murat Öğüt'ün eşi Öznur Öğüt, oğulları Batuhan ve Hadi Öğüt'ü şüpheli olarak gözaltına alındı. İfadeye alınan talihsiz adamın eşi ve 2 çocuğu, cinayeti işlediklerini soğukkanlılıkla itiraf etti.

ÖNCE HAP, SONRA İĞNE...

Halıya sarılı halde otomobil içinde yanarak can verdiği öğrenilen işadamı Murat Öğüt'ün eşi ve çocuklarının verdikleri ifadeler ise adeta Jandarma'nın kanını dondurdu. Soğukkanlılıkla işledikleri cinayeti anlatan katil zanlıları, önce Murat Öğüt'ün çayına uyuşturucu hap koydu. Evinin salonunda çayı içtikten sonra uyuyakalan talihsiz adama bir de iğne yaparak tamamen bayılması sağlandı.
Baygın haldeki adam daha sonra halıya sarılıp arabaya konuldu. Araba daha sonra Ahmetli Köyü ile Zeytinköy arasında bulunan dağ yoluna götürüldü. Aracı tali yola bırakan katil zanlıları, işadamı içinde baygın haldeyken aracı ateşe vererek uzaklaştı.

TARTIŞMALAR BİTMİYORDU İDDİASI

Madd i durumu oldukça iyi olan fabrika sahibi işadamının son beş yıl içinde ayrıca iki kez lotodan büyük ikramiye kazandığı ve bu paralarla servetine servet kattığı öğrenildi.
Ancak iddialara göre bu güç ve zenginlik, Öğüt ailesine mutluluk getirmedi. Katil zanlısı oğulların ifadelerinde evde sürekli tartışma yaşandığını, zaman zaman babalarının hem annelerine hem de kendilerine şiddet uyguladığını iddia ettikleri öğrenildi.

FİLMDE GÖRMÜŞLER!

Cinayeti soğukkanlılıkla anlatan aile bireylerinin, cinayet şeklini filmlerden öğrendiklerini ve yakma işlemini de delil bırakmamak için yaptıklarını söyledikleri ileri sürüldü.

‘Canım’ dedikleri canını aldı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN