• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İSG 1. dönem sınav giriş belgesi sorgulama! ?

(İSG) başvuruları 4-11 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti. ÖSYM, İSG 1. Dönem sınav giriş belgesini de erişime açtı. Peki adaylar sınav günü de dahil olmak üzere sorgulanabilen İSG sınav yerlerini nasıl öğrenebilecek?

İSG 1. dönem sınav giriş belgesi sorgulama! 2019 İSG ne zaman?

12.05.2019, 13:04

İSG 1. Dönem sınavı için heyecanlı bekleyiş başladı. Adaylar nerede sınava gireceklerini sorgulamaya devam ediyor. Peki 2019 İSG sınavı ne zaman gerçekleşecek? İSG sınavına girerken gerekli belgeler nelerdir?

İSG SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

2019 İSG NE ZAMAN UYGULANACAK?

Sınav 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek, adayların saat 10:00 kuralına uyması gerekiyor, ÖSYM duyurusuna göre geç kalanlar sınava alınmayacak.

SINAVA GİRERKEN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Bir adayın sınava girebilmesi için Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya T.C.
Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını da yanında bulundurması zorunludur. Nüfus cüzdanı
veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında;

- Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartın aslı,- Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartının aslı

- T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olacak fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu "Geçici Kimlik Belgesi"nin aslı geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.

Bunların dışında;

- Sürücü belgesi,
- Meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler, sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul
edilmeyecektir.

İSG 1. dönem sınav giriş belgesi sorgulama! 2019 İSG ne zaman? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA