• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

tercih kılavuzu yayınlandı mı? ne zaman yapılacak?

DGS tercih kılavuzu yayınlandı mı? DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

15.08.2019, 10:41

sınavına katılan lisans adayı öğrenciler merakla DGS tercih kılavuzunun yayınlanmasını bekliyor. Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) tercih kılavuzunu yayınladı mı? ne zaman yapılacak? İşte merak edilenler...

Eğitimlerini lisans seviyesine tamamlamak isteyen önlisans mezunu öğrenciler DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından heyecanla tercihlerini yapmayı bekliyor. ÖSYM DGS tercih kılavuzunu yayımlandı mı? DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte merak edilenler...

DGS KILAVUZU YAYINLANDI MI?

ÖSYM DGS tercih kılavuzunu henüz yayınlamadı. Tercihler ile ilgili resmi bir bilgi paylaşılmadı. Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir.

DGS sonucu ile bir yükseköğretim lisans programına yerleştirildiğimde gelecek yıl puanımda düşme söz konusu olacak mı?
Evet. 2018-DGS'de bir yükseköğretim programına yerleştirilen adayların 2019-DGS'de ÖBP'leri 0,45 katsayısı ile çarpılacaktır.

2018-DGS sınav sonucumu daha sonra kullanabilir miyim?
Hayır. 2018-DGS sonuçları, sadece 2018-2019 öğretim yılı için yapılacak yerleştirmede geçerlidir.

DGS tercih kılavuzu yayınlandı mı? DGS tercihleri ne zaman yapılacak? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN