• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Nargile kafeler ne zaman açılacak? Nargile kafelerin açılış tarihi belli mi? Nargile kafeler tamamen mi kapandı?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında nargile kafeler kapatılmıştı. Yine tedbirler kapsamında, normalleşme sürecne geçilmesine rağmen, nargile kafeler açılmadı. Peki, Nargile kafeler ne zaman açılacak? Nargile kafelerin açılış tarihi belli mi? Nargile kafeler tamamen mi kapandı? İşte tüm detaylar...

Nargile kafeler ne zaman açılacak? Nargile kafelerin açılış tarihi belli mi? Nargile kafeler tamamen mi kapandı?

23.06.2020, 17:24 Güncelleme Tarihi: 23.06.2020, 17:43

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kafeler kapatılmıştı. 1 Haziran'da normalleşme süreci başladı ve büyük oranda kapatılan yerler açıldı. Ancak nargile kafeler ve eğlence yerleri bu kapsamın dışında kaldı. Peki, Nargile kafeler ne zaman açılacak? Nargile kafelerin açılış tarihi belli mi? Nargile kafeler tamamen mi kapandı? İşte tüm detaylar...

NARGİLE KAFELER AÇILDI MI?

Nargile kafeler korona virüsü salgını dolayısıyla alınan önlemler kapsamında geçici süreliğine faaliyetlerine ara vermişti. Salgın sonrası uygulanmaya başlanan normalleşme takviminde ise kafe, lokanta, restoran gibi işletmelerin açılış tarihi belli olmuş ve yeniden hizmet vermeye başlamışlardı.
Nargile kafeler ve eğlence mekanları için ise yeniden faaliyete dönüş için henüz bir tarih verilmedi. Konuya ilişkin resmi bir açıklama yapıldığında güncel bilgiler haberimizin içerisine eklenecektir.

Normalleşme planlamasına göre yeniden faaliyete geçebilecek işletmeler ile ilgili yayınlanan genelgede şu ifadelere yer verilmişti;
"Faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan/kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri (iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere) 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibarıyla belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerinin bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi olmayacak."

Nargile kullanımının salgının seyrine olumsuz anlamda zarar verebilme durumu oldukça yüksek. Bu konuyla alakalı ne gibi önlemlerin alınıp da vatandaşlara hizmet edileceği önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

ÖSYM Başkanı Aygün: YKS adaylarına maske ve dezenfektan dağıtılacak

Nargile kafeler ne zaman açılacak? Nargile kafelerin açılış tarihi belli mi? Nargile kafeler tamamen mi kapandı? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.