• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çalışma izin belgesi nasıl alınır? E-devlet izin belgesi alma ekranı...

Tam kapanma döneminde kısıtlamadan muaf olanlar çalışma izin belgesini nasıl alacağını merak ediyor. E-devlet üzerinden alınan çalışma belgesinde zaman zaman yaşanan yoğunluk nedeniyle erişim sağlanamayabiliyor. Peki çalışma izin belgesi nereden nasıl alınır? İşte detaylar...

Çalışma izin belgesi nasıl alınır? E-devlet izin belgesi alma ekranı...

03.05.2021, 11:41

17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma döneminde kısıtlamadan muaf tutulan kişiler izin belgesi araştırmalarına başladı. 'Çalışma izin belgesi nereden, nasıl alınır?' sorusu son günlerde sıklıkla araştırılıyor. İşte izin belgesi ile ilgili merak edilenler...

ÇALIŞMA İZİN BELGESİ NEREDEN, NASIL ALINIR?

Çalışma izin belgesi alabilmek için öncelikle E-Devlet giriş şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu şifreye sahip değilseniz, E-Devlet internet sitesi üzerinden internet bankacılığı ile giriş yap seçeneğini kullanarak da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sokağa çıkma yasağı çalışma izin belgesi alabilmek için bu girişi tamamladıktan sonra "İçişleri Bakanlığı E-Başvuru" ekranına ulaşmanız gerekecektir. Bu ekrana, sonraki sayfada yer alan linke tıklayarak ya da arama bölümüne bu ifadeyi yazarak ulaşabilirsiniz.

ÇALIŞMA İZİN BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BAKANLIK 7 MAYIS'A KADAR UZATTI

Genelgeye göre; muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-başvuru sistemi üzerinden belge alamayanlar için, 29 Nisan tarihli daha önceki Genelge ile yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun işveren ve çalışan tarafından manuel düzenlenerek imza altına alınarak kullanılabilmesine ilişkin süre iki gün daha uzatılarak 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00'e kadar kullanılmasına imkan tanındı.

Çalışma izin belgesi nasıl alınır? E-devlet izin belgesi alma ekranı... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.