• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sanat dolu iki gün

"BEAD'15- Büyük Efes Sanat Günleri"nin açılış kokteyli, Renin Yükseler'in canlı performansı ve pandomim gösterisiyle renklendi

Sanat dolu iki gün

18.01.2015, 00:00

Swissotel, Büyük Efes Sanat işbirliği ve Konak Belediyesi'nin sponsorluğunda gerçekleşen "BEAD'15- Büyük Efes Sanat Günleri"nin açılış kokteyli yapıldı. Genel Müdür H.Rıza Elibol ve Konak Belediye Başkan Yardımcısı Eser Atak'ın açılış konuşması ile başlayan ve Nazım Hikmet'ten şiir dinletisiyle devam eden etkinlikte, İzmirli opera sanatçısı ve aynı zamanda "Voices of Opera" grubunun üyesi Renin Yükseler'in canlı performansı ve sonrasında sunulan pandomim gösterisi etkinliğe renk kattı. "Swissotel Büyük Efes 50 Yaşında" isimli kısa film gösterimi de izleyenleri zamanda kısa bir yolculuğa çıkardı. Resim, fotoğraf, heykel ve çeşitli objelerin yer aldığı sergiye gösterilen ilgi yoğundu. Etkinliğine Galeri Bohem, Kedi Kültür Sanat Merkezi, No2 Sanat, Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Sanat Galerisi, K2 Güncel Sanat Merkezi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Sıtkı Koçman Üniversitesi, İzmir Resim Heykel Müzesi, IMOGA/ İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi ve İzmir Fotoğraf Derneği katkıda bulundu.
ERCAN AKGÜN

Sanat dolu iki gün haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.