• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’dan Metropolis çıkarması

Türk Chopper’dan Metropolis çıkarması
Giriş Tarihi: 27.7.2019

motosiklet grubunun İzmir üyeleri Torbalı’da buluştu. 30 motosikletten oluşan konvoy ile Yeniköy Mahallesi’ndeki Kenti’ni gezdiler

Ülkemizde 2007 yılında kurulan Türk Chopper motosiklet grubu Türkiye'de birçok ilke imza attı. Bu bağlamda Türkiye'nin ilk Chopper Festivalini, CCC FEST'i düzenleme başarısını göstererek, dünyadaki benzerleri gibi büyük bir festivali Türk motosiklet severlerine kazandırdı. Motosikletlerin trafikte fark edilmelerini ve motosiklet sürücülerinin kask takmalarını özendirme adına, ülkemizde ilk defa yapılan Kask Tasarım yarışmasının fikir babası ve ana destekçisi olarak motosiklet sürücüleri için hayati nitelikte çalışmalar yaptı. Grubun üyeleri hafta sonu Torbalı'ya adeta çıkartma yaptı. Türk Chopper motosiklet grubunun İzmir üyeleri Torbalı'da diğer grup üyeleriyle bir araya geldi. Torbalı'daki şubeyi ziyaret eden grup üyeleri 30 motosikletten oluşan konvoy ile Yeniköy Mahallesindeki Metropolis Antik Kentine hareket etti.

30 KİŞİ BİRLİKTE GEZDİLER

M
otosiklet tutkunları Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından kazı işlemleri devam eden antik kentte dolaştı. Kazı Başkanı Serdar Aybek'in aktardığı tarihsel bilgilerle kentin tarihini öğrenen grup üyeleri gezinin ardından Yeniköy mahallesinde bir süre dinledikten sonra ilçeden ayrıldı. Türk Chopper motosiklet grubunun İzmir şubesi Başkanı Gazi Yıldırım, "Grubumuzun içerisinde yer alan arkeolog arkadaşlarımızın bilgilendirmesiyle Metropolis Antik Kenti'nden haberimiz oldu. İzmir ve Torbalı'daki grup üyeleriyle birleşerek ziyaretimizi gerçekleştirdik. Yaptığımız gezilerde içerisinden geçtiğimiz bölgelerdeki tarihi ve doğal olan görülmeye değer olan yerleri keşfetmeye devam ediyoruz. 30 kişilik bir grupla Torbalı'da olmaktan gayet mutluk olduk. Grup olarak aktif bir şekilde gezilerimize devam edeceğiz. Bize antik kentin tarihini anlatarak yakından ilgilenen herkese de teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Türk Chopper’dan Metropolis çıkarması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN