• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kıyakçı başkanın imzaları iptal

’nde bir günlüğüne başkanvekilliği yapan ’li Meclis üyesi Ersin Solmaz’ın imza attığı ruhsat skandalının artçıları sürüyor. ’ın duyurduğu skandalla ilgili ’nın müfettiş görevlendirmesinin ardından CHP de devreye girerek Solmaz’ın istifasını aldı. Ayrıca Solmaz’ın attığı tüm imzalar geçersiz sayıldı.

Kıyakçı başkanın imzaları iptal
Giriş Tarihi: 16.5.2020

Söke Belediyesi CHP'li Meclis üyesi ve ilçenin tanınan müteahhitlerinden Ersin Solmaz başkanvekili olduğu gün kendisi ve yakınlara ait inşaatlara yapı kullanım belgesi verdiği ortaya çıkmıştı. Yeni Asır'ın haberlerinin ardından olayın araştırılması için İçişleri Bakanlığı'nca müfettişler görevlendirildi. CHP Genel Merkezi de jet bir kararla, Solmaz'ı görevden aldırdı. Solmaz, Genel Merkez talimatıyla Meclis üyeliği görevi ve partisinden istifa etti.

BAŞKAN TUNCEL ÇARK ETTİ
Daha önce 'iddiaların doğru olduğunu düşünmüyorum" diyerek partilisi Solmaz'ı savunan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel ise çark etti. Yeni Asır'a konuşan Başkan Tuncel, "Kasım ayında üç günlük Ankara ziyaretim sırasında üçüncü gün bir gün süreyle Belediye Başkanlığını vekaleten yürüten Belediye Meclis üyesinin atmış olduğu imzaya bağlı olarak yapılan tüm işlemler iptal edilmiş olup, kendisinin de istifası alınmıştır. Diğer taraftan konuyla ilgili inceleme başlatılmış olup, ilgili daire müdürlerinin istifası alınmış, idari soruşturma tarafımca başlatılmıştır" dedi.

CHP'li Meclis üyesi Ersin Solmaz, bir günlük başkanvekilliği görevinde kendisi ve yakınlarına ait binalara yapı kullanım belgesi vermişti.

YERİNE CANTÜRK GEÇTİ
Belediye Başkan vekilliği sürecinde kendisine ve yakınlarına ait inşaatlara "Yapı Kullanma İzni" veren CHP'li Söke Belediye Meclisi Üyesi Ersin Solmaz'ın hem belediye meclis üyeliği görevinden hem de partiden istifasının ardından yerine geçen yeni isim ise Sökeli THM Sanatçısı Saime Cantürk oldu.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel

YENİ ASIR'A TEŞEKKÜR
Yeni Asır'ın haberleri sayesinde büyük bir yanlıştan dönüldüğünü belirten MHP Söke İlçe Başkanı Ömer Akalın, "Yeni Asır'ın bu haberi olmasaydı bu işin üstüne kimse gitmeyecekti. Yeni Asır'a gösterdiği bu duyarlı habercilik anlayışından dolayı teşekkür ediyorum. İçişleri Bakanlığı'na başvurup Solmaz'ın kendisi ve yakınlarına ait inşaatlar için verdiği yapı kullanım belgelerinin iptalini istemiştik. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, yapı kullanım izinlerini iptal ederek doğrunun yerini bulmasını sağladı" dedi.

İhsan KARATAŞ

1 günlük başkandan görülmemiş kıyak

Kıyakçı başkanın imzaları iptal haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA