• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gönen Çayı, fabrika atıklarıyla yok ediliyor

Gönen Çayı, fabrika atıklarıyla yok ediliyor

21.7.2021

Balıkesir'de Kaz Dağları'ndan başlayan ve birçok dere ile birleşerek, Erdek Körfezi'ne ve Marmara Denizi'ne dökülen Gönen Çayı renk değiştirdi. Sanayi atıkları nedeniyle rengi siyaha dönen Gönen Çayı'nı görenler tedirgin olurken, Marmara Denizi'nin ise kirliliğinin artmasına neden oluyor.

Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği Bandırma Şube Başkanı Gültekin Mutlu, "Gönen Çayı'nın kirleticilerinin başında, Gönen Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalar geliyor. Onlarca sanayi kuruluşu atık tesislerini çalıştırmadan atıklarını Gönen Çayı'na deşarj ettikleri için, çay hızlı bir şekilde kirleniyor. Maalesef bu kirliliğin önüne geçilmek için bazı çalışmalar yapılsa bile yeterli gelmiyor" diye konuştu.

Gönen Çayı, fabrika atıklarıyla yok ediliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.