• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çöpleri toplamayan CHP'li belediyenin açıklaması 'pes' dedirtti

CHP'li Çanakkale Belediyesi çöpleri toplamakta yetersiz kalınca vatandaşı 'medeniyetsiz' olmakla suçladı. Vatandaşlar, "Bize vatandaşlık ve görgü dersi veren belediyeye, birileri de belediyecilik dersi vermeli" diyerek duruma isyan etti.

Çöpleri toplamayan CHP'li belediyenin açıklaması 'pes' dedirtti
SABAH

22.07.2021, 15:04

Çanakkale Belediyesi; çöp konteynerlerinde biriken çöpleri toplamakta yetersiz kalınca suçu Çanakkalelilere attı. Günlerdir boşaltılmayan çöp tenekelerini, biriken çöp yığınlarını görmezden gelip kenara bırakılan çöp poşetlerine kızan belediyenin sosyal medyadan yaptığı "medeniyet çağrısı" büyük tepki topladı.DERS VERMEYE KALKTILAR
Çanakkale Belediyesi, haftalardır toplanmayan çöpleri, ağzına kadar dolu olan çöp tenekelerini ve çevre sakinlerinin isyanını görmezden gelip durumu kendi lehlerine döndürmek için garip bir plan hazırladı. Çöp tenekesinin yanına bırakılan çöplerin fotoğrafını çeken Belediye, sosyal medyada paylaşarak "Biz toplar, temizleriz görevimiz. Ama sizin de (kullandığını korumayı bilmeyenleredir sözümüz) vatandaşlık görevleriniz yok mu?" yazdı.

BAŞKAN SORGULAMADAN PAYLAŞTI
Çanakkale Belediyesi'nin paylaşımını Belediye Başkanı Gökhan da kendi sayfasında paylaştı. Gökhan'ın ağzına kadar dolu olan çöp tenekelerini görmezden gelip mahalle sakinlerine medeniyet ve görgü dersi vermesi Belediye ile vatandaşları karşı karşıya getirdi.TEPKİ GÖSTERDİLER
Günlerdir toplanmayan çöplerden rahatsız olan Çanakkaleliler, Belediye'nin gerekli hizmeti vermeyip üstüne bir de vatandaşlık dersi vermesine büyük tepki gösterdi. "Çöp tenekelerinden gelen kokuya mı, geceleri sivrisineklerden pencere açamadığımıza mı, yoksa terbiyeden yoksun suçlamaya mı yanalım" diyen çevre sakinleri, "Hem suçlular hem de pişkinler. Bu bölgede yeterli çöp tenekesi olmadığını ve düzenli hizmet alamadığımızı belediye ekiplerine bildirdik. Fotoğrafta da görülüyor. Çöp tenekesi ağzına kadar dolu. Belediye acaba çöp tenekeleri doluysa nereye atmamızı bekliyor? Basit bir belediyecilik hizmetini veremeyen Belediye, bize vatandaşlık dersi vermeye kalkıyor. Biz çöplerimizi boş olan çöp tenekelerine atacak kadar Çanakkale'yi seven insanlarız, peki yaz siz çöpleri zamanında toplayabilecek kadar çalışkan bir Belediye misiniz? Bize vatandaşlık dersi veren belediyeye, birileri de Belediyecilik dersi vermeli." dediler."ÇÖPÜ SİZ ÜRETTİNİZ, BİZİM DEĞİL"
Haftalardır toplanmayan çöpler, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın iki yıl önce 10. Ulusal Katı Atık Yönetimi Kongresi'nde sarf ettiği cümleleri akla getirdi. Gökhan programda; "Belediye olarak her gün çöp toplamak bizim görevimiz değil, Avrupa'da böyle bir şey yok. O çöpler sizin atıklarınız ve biraz sizin sorumluluğunuz da olması gerekir. Biz çöpleri her gün toplamak zorunda değiliz. Siz çöpünüzü evinizde muhafaza etmelisiniz. O çöp size ait, siz ürettiniz onu." demiş ve büyük tepki almıştı.

İzmir Şehir Tiyatrosu'nda bir skandal daha! Emeklilik yaşı gelenler kadroya alındı CHP’li belediye başkanı, kendisini eleştiren vatandaşa ‘yüzsüz’ dedi

Çöpleri toplamayan CHP'li belediyenin açıklaması 'pes' dedirtti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.