• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ndaki kaçak yapı hakkında karar çıktı

’nın ’nde bulunan ’nün eşsiz koyu ’nda beton yapılaşma 'pes artık' dedirtmişti. Muhteşem doğanın içerisine yapılan beton binanın İstanbullu işadamı C.E.’ye ait olduğu ortaya çıkmıştı. Kaçak yapının 3 Haziran günü yıkımına karar verildi. Sabah Gazetesi'nden Hayrettin Şaşmaz'ın haberi...

Molla İbrahim Koyu’ndaki kaçak yapı hakkında karar çıktı

23.05.2020, 13:29

Muğla'nın Milas İlçesi'nde bulunan Mazı Köyü'nün eşsiz koyu Molla İbrahim Koyu'ndaki beton binA muhteşem doğaya bir hançer gibi saplandı.
300-400 yıllık zeytinlikleriyle meşhur köyde bulunan muhteşem doğal güzellikteki koyda beton bir binanın yapım aşamasında olması hayrete düşürdü.

Karşı konulmaz doğası ve eşsiz koyları olan Mazı Köyü'nün en harika koyu olan Molla İbrahim Koyu'nda yapılan yapılaşma vatandaşı isyan ettirdi. 'Katliam' olarak nitelendirilen bu yapılaşma için CHP'li Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'a seslenen vatandaşlar betonlaşmanın durmasını istedi.

BETONLAŞMA 2014'TE BAŞLAMIŞ
Molla İbrahim Koyu'ndaki binanın sahibi İstanbullu işadamı C.E… İşadamı bu arsayı 2014 yılında Gökbel'den Hamdi K. isimli bir şahıstan satın almış.

YIKIM KARARI VAR AMA UYGULANMIYOR
Aynı yıl arsanın avlusuna taş duvar yapılmaya başlandığı, ardından da binanın yapımına başlandığı öğrenildi. Bina ile ilgili zabıtanın tutanak tuttuğu, yıkım kararının olduğu, fakat halen bir işlem yapılmadığı belirlendi.Kaçak yapının 3 Haziran günü yıkılmasına karar verildi. Belediye ekipleri 3 Haziran'da bölgeye giderek yıkımı gerçekleştirecek.

SABAH/HAYRETTİN ŞAŞMAZ

Yılmaz Özdil'in kaçak villasında yeni gelişme! Mahkemeden çifte ret! Sosyetik devrimci Soner Yalçın panikledi! 2 yıldır ödemediği kaçak köşkün borcunu bir günde ödedi Ege'nin en güzel yerlerinde rant vurgunu! Özdil, Portakal, Yalçın ve Dündar'ın kaçak yapılarına tepki yağıyor

Molla İbrahim Koyu’ndaki kaçak yapı hakkında karar çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA