• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tarz Alyans, Münih Mücevher Fuarı'nda

Tarz Alyans, Münih Mücevher Fuarı’nda

01.03.2012, 00:00


Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen dünyaca ünlü saat, takı ve mücevherat fuarı 'Münih İnhorgenta'ya katılan Tarz Alyans, modelleriyle beğeni topladı. Yaklaşık 35 ülkeden binin üzerinde firmanın yer aldığı uluslararası fuarda her türlü mücevherat ve takı eşyasının yanı sıra üretim teknolojisindeki en son yenilikler de tanıtıldı.
Üç gün süren fuarda her zevke hitap eden alyans modellerini sergilediklerini dile getiren Tarz Alyans firmasının sahibi Mert Ayarman, "Aşkın ve sevginin sembolü olarak kullanılan alyans yüzükler son 20 yılda gelişen teknoloji ile birlikte daha renkli hale geldi. Bundan 20 yıl öncesine kadar klasik bombe ve düz alyanslar kullanılırken şimdi teknolojinin de yardımıyla çok farklı zevklere göre üretim yapılabiliyor. Eskiden 15-20 olan alyans model sayısı şimdi binlerle ifade ediliyor" dedi.

MAĞAZALAR ZİNCİRİ

1997 yılından bu yana Tarz Alyans olarak markalaştıklarını belirten Ayarman şöyle devam etti: "Bugün Türkiye'nin dört bir yanındaki son kullanıcılara tamamı kendi bünyemizde imal edilen alyanslarımızı ulaştırıyoruz. 2005 yılından beri yurtdışında düzenlenen fuarlara katılmaya ve ihracat çalışmalarına başladık. İki yıldır katıldığımız Inhorgenta-Münih kuyumculuk fuarı ile Almanya, Avusturya, Hollanda ve Belçika'daki kuyumculara direkt satış yapıyoruz. Bu bölgelerdeki çalışmalarımızı Münih ofisinden yürütüyoruz. Yeni yapılanma süreci ile birlikte pırlanta mücevher imalatına da başladık.
İzmir ve Adana'daki bayilerden sonra YKM ile yapılan anlaşma ile Nişantaşı mağazaları ve YKM mağazalarında da satış yapmaya başladıklarını ifade eden Ayarman, "İzmir Konak, Ankara Kızılay ve istanbul Forum YKM mağazaları ile Türkiye'nin ilk alyans butik kavramını son kullanıcı ile tanıştırdık. Hedefimiz, İstanbul'daki dağıtım ağımızı, Orta Avrupa ihracat kapasitesimizi ve Nişantaşı mağazalar zincirini büyütmek" dedi.

Tarz Alyans, Münih Mücevher Fuarı'nda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.