• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

“Başarılı olmak için farklılaşmak şart”

“Başarılı olmak için farklılaşmak şart”

07.06.2012, 19:31


Torbalı Ticaret Odası'nın düzenlediği "Pazarlama ve markalaşma inovasyonları" konulu seminerde, uzmanlar tarafından değişen dünya düzeninde ayakta kalmanın ipuçları verildi


SEVİM AKBAŞ (TORBALI)

Torbalı Ticaret Odası (TTO) tarafından oda üyelerine "Pazarlama ve Markalaşma İnovasyonları" konulu seminer verildi. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Bilişim Danışmanı Memet Özkan, oda üyelerine verdiği seminerde markalaşmanın önemine dikkat çekti. Memet Özkan, ticaret kurallarıyla ilgili ipuçları da verdi. 2 saat süren eğitime, satış ve pazarlama departmanlarının yöneticileri ve çalışanları yoğun ilgi gösterdi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan TTO Başkanı Behçet Çına, oda olarak yaptıkları hizmetleri anlatttı. Çınar, Ege Bölgesi'ndeki odalar arasında faaliyet düzenleme alanında birinci olduklarını belirtirken, "14 milyar lira vergi ödeyerek, Türkiye'de ilçeler bazında birinci olduk. İller bazında ise ilk 5'te yer aldık. İzmir'in ödediği verginin yüzde 51'ini ilçemiz karşılıyor. Bu alanda rakipsiziz. İlçemizdeki sanayileşme hızla büyüyor. Bu büyüme ile ülke ekonomisine de büyük katkılarımız giderek artıyor" diye konuştu. Günümüz rekabet ortamında kullanılan klasik rekabet parametrelerinin geçerliliğini hızla yitirdiğini, piyasadaki ürün ve hizmet çeşidinin son derece arttığını, ürün ya da hizmet başına düşen birim müşteri sayısının ve karının ise giderek azaldığını vurgulayan Memet Özkan ise "Bu yüzden yaşanılan sorunlara ve karşılaşılan fırsatlara, bugüne kadar olduğu gibi üretim ya da satış gözlüğü ile değil, pazarlama gözlüğü ile bakmak zorunluluk haline gelmiştir" dedi. Ekonomik olarak büyüyen bir ülkede yaşadığımızı belirten Özkan, "Ekonomik olarak büyüyen bir ülkeyiz ama bütün dünya satış pazarlamaya geçiyor. İnovasyon son derece önemli. İnovasyon dediğimiz olay az zama da daha yoğun değerler üretebileceğimiz olaydır" dedi.


“Başarılı olmak için farklılaşmak şart” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN