• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’dan 2 milyon Euro’luk proje

Norm Civata’dan 2 milyon Euro’luk proje

06.08.2018, 00:00

Norm Civata'nın Belçika, İsveç ve İspanya'dan ortaklarla beraber hazırladığı "Cryogenic Assisted Machining-Cryo- Mach" projesi, uluslararası hakemler tarafından yapılan değerlendirmede "Eureka Smart Label" belgesi almaya hak kazandı. Projede "Test ve Validasyon İş Paketi Lideri" olarak görev alan Norm Cıvata, TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirme sonucu, konsorsiyum içerisinde "yeşil ışık" alan tek ortak oldu.

AZOTLA SOĞUTMA

Norm Holding CEO'su Kamil Başaran, 36 ay sürecek ve b ütçesi yaklaşık 2 milyon Euro olan projenin amacının metal işlemede kullanılan konvansiyonel soğutma sıvıları yerine karbondioksit ve azot ile soğutma yaparak takım parçalarının aşırı ısınmasının önlenerek ömürlerinin uzatılması olduğunu söyledi. Başaran, "Endüstri 4.0'ın konuşulduğu dünyada bu tarz projeler geliştirmek en az ihracat yapmak kadar ülkemize katkı demektir" dedi.

ŞENOL KANTÜRK

Norm Civata’dan 2 milyon Euro’luk proje haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA