• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da biber hasadı başladı

Torbalı’da biber hasadı başladı
Giriş Tarihi: 30.6.2020

Torbalı'daki tarım arazilerinde hasadı başlayan ilk sebze biber oldu. Dolmalık ve mazo biberinin araziden çıkış fiyatı ise, 2,5 lira olarak belirlendi. Küçük Menderes Ovasında domatesten sonra en fazla ekilen ürünler sıralamasında ikinci sırada yer alan biber de yaz sezonunun ilk hasadı yapılan sebzesi oldu. Havaların ısınmasıyla olgunlaşan biberlerin hasadına ilk olarak Özbey Mahallesi'ndeki tarım arazilerinde başladı. Üretici Niyazi Ateş, biber hasadıyla ilgi olarak "Bu sene ilk hasadımız biber de oldu. İstediğimiz büyüklüğe ulaşan biberleri seçerek sebze ve meyve hallerine gönderiyoruz " dedi.

Torbalı’da biber hasadı başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA