• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Sabri Hakkı Ulukartal toprağa verildi

Sabri Hakkı Ulukartal toprağa verildi

04.06.2012, 19:12 Güncelleme Tarihi: 04.06.2012, 19:34


Geçtiğimiz cumartesi günü spor yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu 43 yaşında hayatını kaybeden Ulukartal Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Hakkı Ulukartal, Bornova Eski Mezarlığı'nda toprağa verildi. İzmir'in en köklü sanayicilerinden, Kartal ve Pastavilla Makarnaları'nın kurucusu İsmail Hakkı Ulukartal'ın torunu, işadamı Osman Önder Ulukartal ile Kamile Oya Ulukartal'ın oğlu olan Sabri Hakkı Ulukartal'ı son yolculuğunda sevenleri yalnız bırakmadı.

GENİŞ KATILIM

Alsancak Hocazade Camii'ndeki cenaze töreninde anne Oya Ulukartal, ayakta durmakta zorluk çekti. Törene Sabri Hakkı Ulukartal'ın annesi, babası, amcası Ali Ulukartal, aile ve iş arkadaşları, holding çalışanları, İzmirli arkadaşları, aralarında Erdoğan Özgörkey, Kemal Çolakoğlu, Uğur Yüce, Kemal Zorlu, Cem Bakioğlu, Fatih Dalan'ın da bulunduğu işadamları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan katıldı.

FOREKSİN ÖNCÜSÜ
İntegral Menkul Değerler A.Ş., Optimal Menkul Değerler A.Ş., Ulukartal Kıymetli Madenler Ticareti A.Ş., Ulukartal Kapital Vadeli İşlemler Aracılık A.Ş.'nin ve Ulukartal Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Hakkı Ulukartal, Boston Üniversitesi Financial School of Management'tan Onur Derecesi ile mezun oldu. Başta finans sektörü olmak üzere iş dünyasında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla öne çıkan Ulukartal, Türkiye'de foreks işlemlerinin duayeni olarak tanınıyordu. Ulukartal, sektörün oluşmasında büyük görevler üstlenmişti.

BAŞARILI YAŞAM
Ulukartal'ın Türkiye'de kaldıraçlı döviz işlemleri diye bilinen foreks konusunda çok ciddi katkıları olduğunu söyleyen Ulukartal Holding CEO'su Mert Ünsal, "Prosedürlerin hazırlanması ve yasanın çıkarılması konusunda çok çalıştı. Türkiye için bir sektörün oluşmasını sağladı. Çünkü Türkiye'nin finans merkezi olması hususunda önemli bir finansal araç kazanılmış oldu. Sadece ailesi ve şirket çalışanları için değil Türkiye için de büyük kayıp oldu" diye konuştu.
Ulukartal'ın şirketlerin hepsini özsermayesi ile kurduğunu belirten Ünsal, "Gelecekte İzmir'de şirketlerimizin şubelerini açma konusunda yatırımlar planlıyorduk. Onun ideallerini gerçekleştirmek için çalışacağız" diye konuştu. SİNAN DOĞAN

Sabri Hakkı Ulukartal toprağa verildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN