• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bayrağı halay mendili yapması isyan ettirdi

Bayrağı halay mendili yapması isyan ettirdi
Giriş Tarihi: 12.2.2019

İHSAN KARATAŞ

Aydın'da CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın seçim ofisi açılışında Türk bayrağı halay mendili oldu.
Didim'de HDP'li olarak bilinen CHP'li Didim Belediyesi'nde iş güvenliği uzmanı olarak görev yaptığı öğrenilen Ali Coşkun'un avuçlarında Türk bayrağının sıkılarak halay mendili olarak kullanılması AK Parti ve MHP'lileri ayaklandırdı.
Olaya büyük tepki gösteren AK Parti Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı ile MHP Didim İlçe Başkanı Fikret Alkaya suç duyurusunda bulunduklarını açıklarken, Cumhuriyet Savcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

CHP'DEN İSTİFA ETTİ

Yıllardır CHP'li olarak partiye hizmetlerde bulunan Bekir Ülker, bayrak olayının ardından tepki göstererek AK Parti'ye geçti. Eski partisi CHP'nin HDP'lilerle işbirliğinde olduğunu belirten Ülker, "Atatürk'ün kurduğu partiye bunu yakıştıramıyorum. Bu yüzden CHP'den istifa ettim" dedi.

Bayrağı halay mendili yapması isyan ettirdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN