• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Basın Sitesi'ne yeni kültür-sanat merkezi

08.09.2011, 18:19
1974 yılında kurulan Sümer Halk Oyunları Topluluğu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (SÜMHOTER), Basın Sitesi'nde "kültür ve sanat merkezi" adıyla yeni binasını hizmete açtı. Basın Sitesi 175 sokaktaki kültür ve sanat merkezinin açılışına Kuzey Fransa'da Festivaller şehri olarak bilinen Bray Dunes Belediye Başkanı Claude Marteel, Festivaller Direktörü Yannick Vanhee, Turizm Ofisleri Genel Müdürü Patrick Schepens ve çok sayıda davetli katıldı. Halk oyunları gösterileriyle renklenen açılışta konuşan Dernek Başkanı Necati İlter, SÜMHOTER'in kafeterya hizmeti, dinlenme salonu, dans salonu, küçük dans stüdyosu, kostüm ve müzik odası, yönetim ve soyunma odalarıyla hizmet vereceğini söyledi. Halk oyunlarının yanı sıra, halk müziği ve tiyatro çalışmaları, latin, tango, salsa gibi diğer dans kursları ile sağlıklı yaşam için spor yapma olanaklarını sunulacağı merkez için bağışçıların desteğiyle 250 bin lira harcandığını söyleyen İlter, hafta boyunca 300 gence hizmet verileceğini belirtti.Basın Sitesi'ne yeni kültür-sanat merkezi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN