• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

anı tekrar yaşatıldı’

‘Kızıma cinsel istismar anı tekrar yaşatıldı’

16.07.2018, 23:10

İzmir'de polis memuru olarak görev yapan evli bir çocuk babası polis memuru Oğuz Kadir G, 7 yaşındaki R.S.Y'yi taciz ettiği iddiasıyla yargılanıyor.
İzmir 9. Ağır Ceza'da görülen davanın 3'üncü celsesinde, R.S.Y'yi mahkemeye zorla getirme kararı çıkınca baba Y.Y. isyan etti. Kızının psikolojisinin alt üst olduğunu belirten Y.Y, "Kızıma yapılan iğrenç olayın üstünden 6 ay geçti. Tam unuttu derken zorla getirilme kararıyla karşılaştık.
Olayı tekrardan hatırlayarak, yaşayarak dakikalarca ifade verdi" dedi.

PEDAGOGA ANLATMIŞTI...

İzmir'in Karabağlar ilçesinde yaşayan polis memuru Oğuz Kadir G, aile dostlarının kızı olan 7 yaşındaki R.S.Y'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla geçtiğimiz mart ayında tutuklandı. İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi davanın 3'üncü celsesine R.S.Y hakkında zorla getirilme kararı verdi.
İddianın R.S.Y'nin olayı kendisine anlatmasıyla ortaya çıktığını belirten baba Y.Y, "Kızım anneannesini sık sık ziyarete giderdi. Bir ziyaret sonrasında Oğuz Kadir G. hakkında 'O bana bir şeyler yaptı, ama söylersem bana kimse inanmazmış polise inanırlarmış' dedi. Kızıma inanacağımı ve anlatmasını telkin ettim. Kızım olanları anlattığında büyük şok yaşadım. Oğuz Kadir G. kızıma defalarca cinsel istismarda bulunmuş.
Anneannesini ziyaret ettiğinde beraber oynama bahanesi ile arka odalara götürüp kızıma çirkin, iğrenç şeyler yapmış ve yaptırmış. Kızımın doğru söylediği pedagoglar tarafından onaylandı. Şikayetimin ardından şahıs tutuklandı. Mahkeme süreci kızım için çok zor geçiyor.
Tekrar tekrar ifadesinin alınması psikolojini yerle bir ediyor" diye konuştu.

"NASIL UYDURABİLİR"

Baba Y.Y, "Tam olayın üzerinden vakit geçti ve unuttu dediğimiz an 7 yaşındaki cinsel istismar mağduru çocuk hakkında zorla getirilme kararı geldi. Kızımın zaten 3 kez ifadesi alındı. Bir kez daha yaşadıklarını anlatmasını sorular sorulmasını istemiyordum. O iğrenç dakikaları kızım tekrar yaşadı. Uzun uğraşlarla onu normal hayata adapte etmeye çalışıyoruz. Ve hala benim çocuğumun yalan söylüyor olma ihtimali irdeleniyor. Cinsellikle ilgili hiç bir bilgiye sahip olmayan bir çocuk bu konu hakkında nasıl uydurabilir" dedi.

POLİSTEN KORKUYOR

R.S.Y'nin üniformalı polislerden korktuğunu söyleyen baba Y.Y, " Oğuz Kadir G.'nin 'ben polisim' diye kızımı olayı kimseye anlatmaması için korkutması, 'Sana kimse inanmaz bana inanırlar' demesi, 'Ben polisim bana kimse bir şey yapamaz' gibi şeyler söylemesinin ardından kızım artık polislerden korkar hale geldi. Üniformalı polis gördüğünde arkama saklanıyor" dedi.

‘Kızıma cinsel istismar anı tekrar yaşatıldı’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN