• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de çilesine devam

'da toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınamaması üzerine başlatılan grev 9'uncu gününe girdi. Grevdeki işçiler, talepleri karşılanana kadar grevi sürdürmeye devam edeceklerini belirtirken, İzmirlilerin ulaşım çilesi sürüyor

İzmir’de İZBAN çilesine devam
Giriş Tarihi: 18.12.2018

Büyükşehir Belediyesi ve TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN'daki grevle ilgili Demiryol-İş Sendikası İşyeri Baş Temsilcisi Ahmet Güler, "343 arkadaşımızın haklı talepleri karşılanana dek grev sürecek. İster Ankara'da, ister İzmir'de, ister İstanbul'da çözülsün... 8 gündür eve ekmek götüremiyoruz" dedi.

'BİZİ SİYASETE ALET ETMESİNLER'

Grev öncesi İZBAN'ı günde 300 bin kişinin kullandığını, şimdi grev dışındaki makinistlerle 24 dakikada bir düzenlenen seferlerle 40-50 bin kişinin taşındığını kaydeden Güler, "Bazı kesimler İZBAN işçisini siyasete alet etmek istiyor. Bizim işimiz emek. Altın teri için savaşıyoruz" diye konuştu.

ŞOFÖRLER İZİNSİZ ÇALIŞIYOR

İZBAN'da 10 Aralık'ta başlayan grev henüz uzlaşma sağlanamadığı için sürerken, seferleri arttırılan belediye otobüslerinde şoförlerin bir kısmının iziniz çalıştığı öğrenildi.
ESHOT personelinin örgütlü olduğu Genelİş Sendikası 1 No'lu Şube Başkanı Engin Topal, personel sayısının zaten az olduğunu ve İZBAN'daki grev nedeniyle mevcut izinlerin de iptal edildiğini söyledi.

İzmir’de İZBAN çilesine devam haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA