• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

sosyal konutlarından İzmirli de yararlanmalı’

'nde, 'de Büyükşehir çalışanlarına konut yapımı ele alındı. Komisyonlarda görüşülen maddeye AK Partili komisyon üyeleri şartlı ret oyu kullanırken, AK Parti'nin ısrarı sonrası önerge tekrar görüşülmek üzere komisyona geri gönderildi.

‘Çiğli sosyal konutlarından İzmirli de yararlanmalı’

17.1.2021

Meclis'te Erhan Çalışkan'ın başını çektiği AK Partili komisyon üyeleri, 'Depremzedeler ve İzmirlileri kapsaması durumunda destek veririz' şerhi ile ret oyu kullandı. AK Partililerin şerhinde, "Sosyal konut yapımına karşı değiliz. Ancak 4,3 milyon İzmirliye ait bir arazinin belediye şirketine devredilmesi durumunda bu arazinin sadece belediye çalışanlarına konut üretmek için kullanılmasını etik bulmuyoruz. Belediyemizin yüz binlerce evsiz İzmirliyi bir kenara bırakarak sadece kendi çalışanlarına konut üretmesi halkın belediyeye güvenini zedeler" ifadeleri yer aldı.

'VİCDANLARI YARALAMASIN'
Tartışma yaratan proje ile ilgili konuşan AK Partili Meclis üyesi Erhan Çalışkan, "Bu projenin İzmir halkını da kapsayacak karma bir proje olması durumunda destekleyeceğimizi belirttik. Başkan Tunç Soyer'e ve Grup Başkanvekillerine konuyu aktardık. Pekçok Meclis üyesinin içine sinmeyen bu konunun belediye çalışanları ve İzmirlinin vicdanını yaralamayacak şekilde yeniden gündeme gelmesini istiyoruz" dedi.

‘Çiğli sosyal konutlarından İzmirli de yararlanmalı’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.