• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Skandal villanın yoluna İZBETON asfaltı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’da ‘zeytin sıkma tesisi’ kılıfıyla yaptırdığı villaya şimdi de İZBETON tarafından asfalt çalışması başlattı. Yeni Asır, asfaltlama sürecini hem yerden hem havadan fotoğrafladı.

Skandal villanın yoluna İZBETON asfaltı

4.3.2021

İzmirliler yıllardır kent merkezi başta olmak üzere cadde ve sokaklarında çöken, çatlayan ya da kazılıp kapatıldıktan sonra aylarca asfaltlanmayan yollarının yapılması için feryat ederken, kentin yol ve altyapı hizmetlerinden sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZBETON, Belediye Başkanı Tunç Soyer'in merkezden kilometrelerce uzaktaki havuzlu villasını asfaltlamak için kolları sıvadı. CHP'li Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer'in Seferihisar Ulamış'taki zeytinliklerine sıkma ve işleme tesisi ile sulama havuzu yaptırma izni alıp havuzlu villa kondurduğu, dağın eteklerinde bulunan toprak yol önce iş makinaları ile düzlendi.

İZBETON ekiplerinin yoldaki çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

ŞATOSUNUN YOLU DA YENİ
Ulamış 1403 Sokak'ın devamı olan toprak yolda hummalı bir çalışma yürüten İZBETON ekipleri daha sonra yolu asfaltlamak için harekete geçti. Yeni Asır, Soyer ailesinin zeytinlik vasıflı tarım arazisine zeytin sıkım ve işleme tesisi yapmak için izin alıp, havuzlu villa inşa ettiği dağ yolunda İZBETON'un çalışmalarını yerinde fotoğrafladı. Daha önce seçilir seçilmez Varyant'ta eşsiz manzaraya sahip 4 dönümlük Şato'nun önünden geçen ve yıllardır yenilenmeyen Halil Rıfat Paşa Caddesi'nin yolunu asfaltlayan İZBETON, burada da çalışmalarını aynı titizlikle sürdürdü.


İZMİR'İN YOLLARI PERİŞAN DURUMDA
İzmir'in birçok notasında vatandaşlar düzgün bir yola kavuşmanın hayalini kurarken, Tunç Soyer kendi villasının yoluna asfalt döktürdü.SICAK ASFALT ATILACAK
Hem yerden hem havadan fotoğraflanan yola, İZBETON aracı tarafından öncelikle astar atıldı. Atılan astarın kuruması ve yol zemininin tam oturmasından sonra havaların ısınması ile birlikte önümüzdeki aylarda yola sıcak asfalt döküleceği de kaydedildi. Vatandaşlar, köstebek yuvasına dönen, belediyenin açıp aylarca kapatmadığı derin çukurlarda aracının lastiğini patlatırken ya da mahallesindeki bozuk yolun bir an önce asfaltlanmasını beklerken, İZBETON'un önceliği buraya vermesi 'Pes' dedirtti.

HAVUZUN YANINA ÖZEL SALLANMA KOLTUĞU BİLE KOYULDU
Tunç Soyer'in sulama havuzu diye gösterdiği ışıklandırmalı yüzme havuzunun tamamlandığı görülürken, yanına konulan sallanma koltuğu da dikkat çekti. Villanın bu yaz Soyer çiftinin kullanımına hazır olduğu görüldü.

Metin BURMALI

“Asıl Soyer ve CHP İl Yönetimi disiplinlik!” Şehit yakınından CHP'li Tunç Soyer' tepki: Ayrı bayrak isteyen buraya gelmesin Oturma eylemcisi Soyer!

Skandal villanın yoluna İZBETON asfaltı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.