• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'de bir yangın daha! Bergama'da alevler kontrol altında

Son dakika... İzmir'de Karaburun, Menderes ve Bergama ilçelerinde çıkan orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale edildi. Karaburun'daki yangın kısmen, Menderes'teki yangın tamamen kontrol altına alınırken, Bergama'daki yangın da akşam saatlerinde kontrol altına laındı.

İzmir’de bir yangın daha! Bergama’da alevler kontrol altında
İHA

14.08.2021, 17:54 Güncelleme Tarihi: 14.08.2021, 19:07

Bergama'nın kırsal Kaşıkçı Mahallesi yakınlarındaki ağaçlandırma sahasında, saat 17.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, Orman İşletme Şefliği'ne bildirdi.

Bölgeden dumanlar yükseldiğini görenlerin haber vermesi üzerine Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 3 helikopter ve 8 arazöz sevk edildi.

Yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı.

1 GÜNDE 3'ÜNCÜ YANGIN
İzmir'de Karaburun, Menderes ve Bergama ilçelerinde çıkan orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale edildi. Karaburun'daki yangın kısmen, Menderes'teki yangın tamamen kontrol altına alınırken, Bergama'da alevlere havadan ve karadan müdahale edildi.

İlk yangın sabah saat 07.30 sıralarında Karaburun Karareis yolu mevkiinde meydana geldi. Ormanlık alandan dumanların yükseldiğini gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 3 helikopter ve 3 arazöz sevk edildi. Alevlerin kısmen kontrol altına alınmasının ardından bölgede 2 helikopter ve 10 arazöz ile çalışmalar sürdürüldü. Yangının ekiplerin çalışması sonucu kısmen kontrol altına alındığı bildirilirken, bölgedeki rüzgar sebebiyle alevlerin zaman zaman parladığı öğrenildi.Menderes ilçesindeki yangın ise Küner Mahallesi mevkiinde bulunan ormanlık alanda saat 13.30 sıralarında başladı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, orman ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgede 2 helikopterle havadan, 6 arazözle de karadan söndürme çalışması başlatıldı. Yangın ekiplerin başarılı çalışması sonucu kontrol altına alınırken bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Son yangın haberi ise Bergama ilçesi Kaşıkçı köyü mevkiinde bulunan orman ağaçlandırma sahasında meydana geldi. Alevlere İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 3 helikopter ve 8 arazöz müdahale ederken, ekipler akşam saatlerinde yangını kontrol altına aldı.

İzmir'de art arda yangınlar! Menderes'teki yangın kontrol altında Çeşme'de orman yangını! Ekipler seferber oldu! Kontrol altına alındı

İzmir'de bir yangın daha! Bergama'da alevler kontrol altında haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.