• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şebnem’in sır ölümü telefonuyla çözülecek

İstanbul'da kaldığı pansiyonun penceresinden düşerek yaşamını yitiren İzmirli hemşire Şebnem Köker’in, kaybolduğu iddia edilen telefonu aylar sonra ortaya çıktı. Polis ekiplerince incelemeye alınan Talihsiz kadı- telefondaki bilgiler talihsiz kadının ölümündeki sırrı aydınlatacak.

Şebnem’in sır ölümü telefonuyla çözülecek

15.9.2021

İstanbul Kadıköy'de erkek arkadaşı Timuçin Bayhan ile bir pansiyonda kalan 29 yaşındaki hemşire Şebnem Köker, 3. kattan düşerek hayatını kaybetmişti. Aylardır gözyaşları içinde kızının ölümünün aydınlanmasını bekleyen baba Abdullah Köker, geçtiğimiz gün Şebnem'in telefonundan gelen aramayla büyük şok yaşadı. Kızının kayıp olan telefonundan arandığını söyleyen Köker, karşısındaki kişinin "Bu telefon kızınızınmış, gelin size satalım" sözlerini duyunca kulaklarına inanamadı.

GÖZALTINA ALINDILAR
Hemen aracına atlayan acılı baba, yolda İstanbul Emniyet'ini arayıp kızının kayıp olan cep telefonundan arandığını ve telefonu satmak isteyen kişiyle buluşma yerine gitmek için İzmir'den yola çıktığını söyledi. Harekete geçen polis ekipleri, buluşma yerine gelen iki şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. Emniyete götürülen şüpheliler verdikleri ifadede, Şebnem Köker'e ait olan telefonu sahildeki kayaların altında bulduklarını dile getirdi.

GERÇEK ORTAYA ÇIKACAK
Savcılığın talimatı ile incelemeye alınan telefondan çıkacak bilgilerin soruşturmanın seyrini değiştireceği kaydedildi. Cep telefonunu bulan iki kişinin ise serbest bırakıldığı öğrenildi. Kızının intihar etmediğini ısrarla yineleyen baba Köker, telefonun bulunmasıyla bir kez daha haklı çıktığını öne sürdü. Kızının otelde birlikte kaldığı Bayhan'ın tutarsız ifadeler verdiğini hatırlatan Köker, "Timuçin Bayhan evli olduğu ortaya çıkınca korkudan kızımı öldürdü. Kızımın telefonunun denize düştüğü iddiası da yalan çıktı. Kızım kendi telefondan 23:06'da bir arkadaşını aramış. Arkadaşına, o adamın evli olduğunu öğrendiğini ve bir an önce kurtulmak istediğini, İzmir'e döneceğini söylemiş. Telefonu saat 19.00'da denize düşse bu konuşmayı nasıl yapabilir? Bu çelişkinin cevabı cep telefonu üzerinde yapılan inceleme sonrası ortaya çıkacaktır" dedi.

FATİH ŞENDİL

Şebnem’in sır ölümü telefonuyla çözülecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.