• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

“İnsanı yeniden şarj ediyorlar”

“İnsanı yeniden şarj ediyorlar”

07.10.2017, 23:41

Günümüzde elektronik cihazların elektromanyetik kirlenmeyi arttırarak insan sağlığını tehdit ettiğini söyleyen Dr. M. Nafiz Karagözoğlu, “ Tüm bunlar zamanla bel, sırt, omuz gibi bölge eklemlerinde inatçı ağrılar yaratarak yaşam kalitesini düşürüyor. Manyetik Alan Tedavisi bu durumları onarıyor” dedi

İç Hastalıkları Uzmanı Doktor M. Nafiz Karagözoğlu, NASA'nın astronotları için geliştirdiği "mıknatıs yatak" tedavi metodunu hastalarına uyguluyor. Kronik bel, baş ağrısı, kemik ve göz rahatsızlıkları şikayeti olanhastaları ilaçsız, iğnesiz ve sadece kısa süreli "yatarak" iyileştirdiğini belirtti...
Günlük azami 20 dakikalık seanslarla hasta veya hasta olmayan insanların adeta cep telefonu dolumu gibi vücutlarını şarj ettiklerini, stresi de yok ettikleri söylüyor. Karagözoğlu'na sorduk, o cevapladı..

Sizin deyiminizle Mıknatıs Alan Tedavisi nedir?
İngilizce adıyla Pulsed Electro Magnetic Frequency (PEMF) terapisidir, Türkçesi Elektro Manyetik Alan tedavisidir. Daha da basitleştirilmişi, mıknatıs sistemi tedavisi diyelim. Manyetik dalgaların beden üzerine olumlu etkileriyle yapılıyor. Kısaca vücudumuzdaki toksinleri uzaklaştırmak, hasarlı dokuları iyileştirmek, adeta bedene detoks uygulamak diyebiliriz.

Tedavi şekli nasıl bulundu?
NASA tarafından geliştirildi. Uzaya gönderilen astronotlar dünyaya dönüşlerinde sürekli çeşitli şikayetlerde bulunuyorlarmış.
Ve hastalıklar ortaya çıkıyormuş.
Sebepleri araştırmaya başlamışlar. Bilimadamları en sonunda astronotların yerçekimsiz ortama gittiklerinden vücutlarının bu reaksiyonları gösterdiğini keşfetmişler. Yani zaten dünya büyük bir mıknatıs. Astronotların bedenlerindeki elektro manyetik gücün azaldığını görüyorlar.
Azalan manyetiği nasıl tekrar dolduracaklarını düşünüyorlar.
Yani insanın bir pil olduğunu varsayalım, tekrar şarj etmenin yolunu buluyor. Günümüzde televizyon, cep telefonu, bilgisayar gibi elektronik cihazlar elektromanyetik kirlenmeyi arttırarak insan sağlığını tehdit etmektedir. Tüm bu olumsuzluklar zamanla bel, sırt, omuz gibi bölge eklemlerinde inatçı ağrılar yaratarak yaşam kalitesini düşürmektedir. Manyetik alan tedavisi bu durumları onarıyor.

Ülkemizde kaç yıldır uygulanıyor?

Doksanlı yılların ortalarında bu yataklar geldi. O dönem basında da çıkmıştı, ilk kullananlar Avrupa Şampiyonu Galatasaray takımının oyuncularıydı. Yerli yabancı ünlü isimler, sporcular, politikacılar kullanıyor. Bunu bilen doktorların önermesiyle olan tedavidir.

Hangi hastalara tavsiye edersiniz?

Kronikleşmiş ağrısı olan tüm hastalara öneriyorum. Sürekli olarak dinç kalmak isteyenlere, performansı yükselmesini isteyen sporculara, futbol, basketbol takımlarına,

Bu tedavinin önerilmediği hastalar hangileri?

Diş ve kırık implantı olanlara, hamilelere tavsiye etmiyoruz. Kısacası MR cihazına girebilen tüm hastalar bu tedaviyi görebilir, MR cihazına giremeyenler olamaz.

Hastalar tedavi sırasında ağrı sızı hissediyor mu?

Hiçbir şekilde ağrı sızı olmuyor.
Mıknatıs yatağına uzanıp 5-20 dakika seans başına müzik dinleyip rahatlıyorlar. Şikayetlerine göre cihazı ayarlıyoruz. Seans bittiğinde çok dinçleşmiş olduklarını görecekler. Metod, kendilerini stresli, yorgun, ağrılı sızılı hissedenlere günlük olarak da tavsiye edilir.

SELAHATTİN ERTAŞ

“İnsanı yeniden şarj ediyorlar” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN