• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İşte ’nin sloganı

İşte Türkiye’nin turizm sloganı
Giriş Tarihi: 12.5.2019

Ülkeler tanıtımlarında samimi, ilginç veya şakacı sloganlar kullanıyor. Örneğin Venezuela "İflas ettik, her şey için pazarlık yapabilirsiniz" derken, Tayland ise "Bir sonraki tsunami için hazırız" sloganıyla tanıtım yapıyor. Türkiye ise turizm tanıtımda "Tarihin Sıfır Noktası" sloganını öne çıkarıyor. Turist çekebilmek kimi ülkeler şakacı bir slogan tercih ederken kimi de tarihi ve doğal güzellikleri, bazıları da ülkedeki refahı ön plana çıkarıyor. Geçtiğimiz yıl 2019 turizm tanıtımda Göbeklitepe'yi merkeze koyan Türkiye ise , "Tarihin Sıfır Noktası!" sloganını öne çıkarıyor. Turizm Yazarları Derneği (TUYED) Başkanı Kerem Köfteoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un bu yılki tanıtımın merkezine Göbeklitepe'yi koyduklarını ve Türkiye'yi "Tarihin Sıfır Noktası!" sloganıyla tanıttıklarına dikkat çekti. Göbeklitepe'nin 2018'de Türkiye'den 18. varlık olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alındığını hatırlatan Şanlıurfa Müze Müdürü ve Göbeklitepe Kazı Başkanı Celal Uludağ konuyla ilgili şu bilgiyi veriyor: "Burası Malta'da bulunan tapınaktan yaklaşık 6.500, Stonehenge'den 7000 ve Mısır Piramitlerinden ise 7500 yıl daha eskiye dayanıyor. Göbeklitepe'yi diğer anıtsal yapılardan farklı kılan en önemli özellik gönümüzden 12.000 yıl önce inşa edilmesi. Ayrıca alanda bulunan dikili taşlar çok belirgin bir şekilde insanı sembolize ediyor."

İşte Türkiye’nin turizm sloganı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN