• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ne zaman? 2019 kaç gün?

Milyonlarca vatandaşın merak ettiği konuların başında ’nın 2019 yılında ne zaman olduğu ve kaç gün süreceği geliyor. Mübarek Ramazan ayının yaşandığı şu günlerde orucun hemen ardından başlayacak. Milyonlarca öğrenci ve çalışan vatandaşlar Ramazan Bayramı tatil planlarını yapmaya başladı.

Ramazan Bayramı ne zaman? 2019 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

13.05.2019, 17:45

Ramazan ayının ne zaman biteceği ve 2019 Ramazan Bayramı tatilinin başlayacağı tarih gündemde sıkça araştırılıyor. Ramazan Bayramı tatili için plan yapanlara müjdeli haber geldi. Peki Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? İşte ayrıntılar ve resmi açıklama…

RAMAZAN BAYRAMI HANGİ TARİHTE?

Ramazan Bayramı'nın birinci günü 4 Haziran'da başlıyor. 6 Haziran bayramın son günü olacak. Bayram tatilinin 9 gün olmasına karar verilerek açıklama da yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Ramazan Bayramı tatili takvimiyle ilgili açıklamada bulundu. Yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı tarafından bütün kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin idari izin yazısı gönderildiği belirtildi.Ramazan Bayramı tatiliyle ilgili şu ifadelere yer verildi:

"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacağı ancak kullanılmayan idari izinlerin, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabileceği kaydedildi.

Ramazan Bayramı ne zaman? 2019 Ramazan Bayramı tatili kaç gün? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA