8 MART'A KADIN ŞEF

Giriş Tarihi:06.03.2013, 16:32 Güncelleme Tarihi:06.03.2013, 16:32
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yarın konser verecek. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki konseri İtalyan şef Susanna Pescetti yönetecek
Yarın akşam sanat etkinlikleri, kadınlar için özel... Resim sergileri ve tiyatro gösterilerinin yanı sıra konserler de sahne alacak. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İzDSO) ve Konak Belediyesi işbirliği ile yarın akşam Dünya Kadınlar Günü'nde özel bir etkinlik gerçekleştirecek. İzmir'in konser mabedi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde saat 20.30'da başlayacak konseri İtalyan şef Susanna Pescetti yönetecek.

BAŞARILI İKİ SANATÇI

Konserde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'na solist olarak piyanoda Zeynep Üçbaşaran, korno da ise Altuğ Tekin eşlik edecek. Her iki sanatçı da yurtiçi ve yurtdışında verdiği başarılı konserlerle tanınıyor. Programda yine bir kadın besteci Ebru Güner Canbey'in Devr-i Aksak, C. Saint-Saens ve Felix Mendellsonh'un eserleri seslendirilecek.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.