• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AVRUPA GÜZELİNİN MEMLEKET SEVDASI

AVRUPA GÜZELİNİN MEMLEKET SEVDASI

20.10.2014, 18:27

1982 Avrupa Güzeli Nazlı Deniz Kuruoğlu, yıllar sonra yerleştiği Kuşadası Caferli mahallesinin güzelleştirilmesi, değerlerinin ortaya çıkarılıp tanıtılması için herkesi seferber etti

İBRAHİM UZUN

Miss Europe 1982 güzeli Nazlı Deniz Kuruoğlu, Kuşadası'nın Caferli mahallesini dünyaya tanıtmak için öncülük ediyor. Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği'ni kuran Kuruoğlu, "Benim doğduğum bu topraklar medeniyetiyle, kültürüyle daha fazla tanıtımı hak ediyor. Bütün dostlarımdan bunun için destek bekliyorum" dedi. Derneğin son etkinliğinde motosikletçiler, off-road sürücüleri, bisikletçiler, doğa sporcuları ve sivil toplum kuruluşları bir araya geldi. İzmir, Aydın, Kuşadası, Selçuk, Didim ve Söke'den yola çıkarak Caferli meydanında buluşan doğa sporcuları etkinlik düzenledi.
İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Klasik Bale bölümü mezunu ve Miss Europe 1982 yarışması birincisi Nazlı Deniz Kuruoğlu, "Doğa sporcuları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları derneğimize destek verdi. Konuklara yörenin yerel lezzetlerini sunduk" dedi. Kuruoğlu, iş adamlarına, yatırımcılara ve çeşitli fonlara ulaşmak istediklerini de belirterek, "Kuşadası'na gelen turiste köy turizmini sunmamız lazım. Buraların imara açılıp bu köyün yok edilmesini değil köyün yapısını bozmadan küçük taş evleri derleyip toplayıp turistlere güzel sunumlar sağlamak istiyoruz" dedi.

Dönüşüme destek

Caferli köyündeki değişimi desteklemek adına geldiklerini belirten Adaspor Kulübü başkanı Ali Can Turan da, "Kuşadası'na Caferli, Soğucak, Kirazlı ve diğer bölgelerimize bu hareketliliğin gelmesi gerekiyor. Buralarda her şeyi belediyeden beklemektense siviltoplum kuruluşları olarak bir şeyler yapabileceğimizi göstermemiz lazım" dedi.

AVRUPA GÜZELİNİN MEMLEKET SEVDASI haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN