• 2018 RUSYA
  DÜNYA KUPASI
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Delikanlım'la gelen şöhret

Delikanlımla gelen şöhret

03.02.2018, 20:19 Güncelleme Tarihi: 03.02.2018, 22:27

Dikiş atölyelerinde iplik temizliyordu, tezgahtarlık yaptı, hatta parayla çocuk baktı. Geceleri herkes yattıktan sonra evinin bahçesine çıkar şarkı söylerdi.
Yıldız Tilbe, Mustafa Rahmi Balaban Ortaokulu'nda okumakta iken, orta ikinci sınıfta eğitimini yarıda bırakarak ne iş yaptığını bilmediği bir gençle kaçarak evlendi, bir kız çocuğu dünyaya getirdi.
Sezen Aksu'ya hayranlığından ismini Sezen koydu.
Eşinden ayrıldıktan sonra ailesine ve kızına bakabilmek için şarkı söylemeye başladı. 1990 yılında İzmir'de Billur pavyonun önünden geçerken içeri daldı, patrona, "Burada şarkı söylemek istiyorum, n'olur beni dinleyin" dedi.
Beğenildi, bir gece çalıştığı pavyona gelen Sezen Aksu onu İstanbul'a götürüp vokalisti yaptı.

BARLARDA ÇALIŞTI

İstanbul'da bir süre barlarda şarkı söyleyen Yıldız Tilbe'nin şans yüzüne gülmeye başladı, Aydın Oskay'ın girişimiyle ve "Delikanlım" ı ismi taşıyan albümüyle müzik piyasasına süper bir giriş yaptı.
Bu sıralarda yaşam öyküsü neredeyse medyanın tamamı tarafından yayınlandı.
İlk klibini Cenk Torun'la birlikte oynadığı "Delikanlım" adlı parçaya çekti.
Sonraki albümlerinde da başarılı çıkışlar yaptıysa da, ilk albümünde yakaladığı popülariteyi yakalayamadı.
Bu süreçte adı daha farklı nedenlerle anıldı. Yıldız ise söz konusu süreci ve bunun müziğine yansımalarını, olumsuz yaşam tarzını medyanın sürekli gündeme getirmesine bağladı, "Yaşadıklarımla anıldığım için, şarkılarım dikkate alınmadı" yorumunu yaptı.

TARKAN'A ŞARKI SÖZÜ

Yıldız Tilbe şarkı sözü yazmakta da hünerli olduğunu herkese gösterdi. Tarkan başta, pek çok ünlü şarkıcıya şarkı sözleri veren Yıldız, müzik piyasasının üst sıralarında olmasına rağmen, bir şekilde "farklı" durmayı başararak kendine özgü bir yer ve denge tutturmuş durumda. Tarkan'la küoçük bir problemi oldu. 40 hit şarkının yer aldığı bir albüm yapmak isteyen sanatçı, Tarkan'ın, "Eski şarkı okumam. Yeni bir şarkı yaz okuyayım" demesi üzerine şaşırdı ve yeni şarkı yazarak 40 şarkılık konsepti bozdu. Kıbrıs'ı çok seven ve pek çok kez konser veren Tilbe, 2010 yılında Kıbrıs Malpas Gazinosu'yla bir yıllık anlaşma yaptı, Girne yakınlarında villa satın aldı.​Çilelerin yoğurduğu ve başarıya ulaştırdığı bir sanatçı Yıldız Tilbe. Hayatı filmlere konu olacak bir macera içinde geçti. 1966 yılının 16 Temmuz'unda İzmir'de doğdu. Babası Ağrı'lı bir Sünni Kürt, annesi ise Tunceli'li bir Alevi Zazadır. 6 kardeşten en küçüğü olan Yıldız Tilbe, çocukluktan beri şarkı söylemeye bayılıyordu. Zor bir çocukluk dönemi yaşadı.

Delikanlım'la gelen şöhret haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN