• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Şölenin ardından NECDET KESTELLİ Şölenin ardından necdet.kestelli@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 02.11.2011, 00:00
Son gün iki basın toplantısı yaşadım... Biri WTA Başkanı ve CEO'su Stacey Allaster'in düzenlediği toplantıydı, çiftler maçından önce yapıldı. Diğeri ise Türkiye Tenis Federasyonu'nun (TTF) düzenlediği toplantıydı, tekler finalinden önce gerçekleşti... Birinde çoğunlukla yabancı medya mensupları; diğerinde ise çoğunlukla bizler vardık... Bayan Stasey WTA'nın gösterdiği gelişmelerle İstanbul'da gerçekleşen turnuvanın beklenmedik başarısının kendilerini ne kadar mutlu ettiğini anlatıyordu... TTF Başkanı Ayda Hanım, yardımcılarının da görüşlerini alarak soruların, ITF başkanı ve Dünya Olimpiyat Komitesi üyesi Francesco Ricci Bitti'ye yönlendirilmesini istedi. TTF Yönetim Kurulu üyesi Osman Tural ise daha net bir şekilde kendi kendimizi pohpohlayacağımıza, hazır aramızdayken, Bitti'nin turnuva hakkındaki görüşlerinin alınmasının daha doğru olacağının altını çizdi. Sırası geldiğinde benim sorum kısa ve öz oldu. Yeni Asır Gazetesi adına dedim ki: "Siz bir çok sene sonu turnuvasını görmüşsünüzdür. Lütfen bu turnuvayı objektif ve sayısal olarak değerlendirebilir misiniz?" Cevabı kısa ve net oldu: "Evet bundan daha iyi 3 veya 4 turnuva görmüşümdür sanıyorum. Ancak benim için bu turnuva organizasyon, oyuncu memnuniyeti ve özellikle seyirci bakımından 10 üzerinden 9,5'uğu fazlasıyla hak ediyor..."
Daha ne diyebilirdi ki!
2007 Temmuz ayında Wimbledon'da ilk imza atıldığından beri gerek WTA, gerekse de hükümet nezdinde TTF ve GSGM tarafından zorlu ve uzun çalışmalar yapıldı. Onlardan gelen desteğin yanında, Biletix firmasının tecrübesi, "biz tenisiz" diyebilecek kadar tenis dostu olan TEB BNP Paribas'nın ve sponsorların büyük katkıları büyüktü. Sonuçta Sinan Erdem gibi Avrupa'nın en büyük ve çok amaçlı kapalı spor salonunda, 6 günde 70 bin kişinin izlediği muhteşem turnuva, 10 puan üzerinden 9,5 alarak gerçekleşti. Emeği geçen herkese büyük alkışlar... Medyadan, bilet gişesindeki görevlilere kadar herkes üzerine düşeni mükemmel bir şekilde yerine getirdi. Tribün muhteşemdi... Tabii yenilip ayrılanlar dahil tüm oyuncular... Hepsi "fair play" içinde büyük mücadele gösterdi. Onlardan yalnızca biri şampiyon olabildi. Tebrikler Petra Kvitova, yakında seni bir numara olarak izleyeceğimizden eminim. Ama seneye muhakkak yine burada İstanbul'da izleyeceğiz.

Dedikodular yakışmıyor

Bugün ülkemize gelmiş olan 8 oyuncu, yarın 128 oyuncu olamaz mı? Bir Grand Slam turnuvası belki hayal ama büyük bir "Master" turnuvası olamaz mı? Olabilir tabii... Oraya da hep yıldız oyuncular gelir. Ve onlar da her zaman bizim tanıtıcı elçilerimiz olur. Bu açılardan bakarak, onları bireysel payeler peşinde koşarak veya gündemde yer tutabilmek için olur olmaz bir şekilde aykırılık yapmamalıyız. Söylendiği kesinleşmemiş cümlelerin arkasında, dedikoduları fütursuzca sürdürüp farkında olmadan İstanbul'un köpekleri ile ilgili anti propagandaya çanak tutarsak, yıldızları küstürürüz. Kimselere faydası olmayacak olan bu yaşananları, konuşulanları, çirkin dedikoduları kendimize yakıştıramıyorum ve çok zülüyorum...Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
 • SON DAKİKA