• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Fenerbahçe’ye yakışmıyor SELAHATTİN ERTAŞ Fenerbahçe’ye yakışmıyor selahattin.ertas@sabah.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 28.04.2018, 00:00

İnternet çıktı mertlik bozuldu adeta. Bilmediği konuda bile vatandaşlar arama motoruna birkaç kelime yazıp uzmanlaşmış olarak çıkıyor adeta. Futbolseverler olaylı kupa maçından sonra kan aramaya çıkıp, doktorculuk oynadılar.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman da doktormuş gibi Şenol hocanın kafasındaki yara hakkında tuhaf konuştu. Aykut hocanın konuşmasından anladığım şu: Kan görmeden inanmam arkadaş!

ÖZÜR DİLENMELİYDİ

Olayları saptırmayalım, tek gerçek şu: Şenol hocanın kafasına ve göğsüne yaralayıcı maddeler atıldı mı, atılmadı mı? Aykut hoca da, Fenerbahçe Kulübü de bir özür, bir üzgünüz mesajı vermedi.
Yüzyıllık çınar kulübe yakışmadı diyeceğim ama sorun kulüpte değil şu yıllarda temsil edenlerde. Aykut hocam doktorun biri de bir basın toplantısı düzenleyip senin uygulatmaya çalıştığın sistem hakkında konuşsa eleştiriler getirse bulacak mısın? Ülke insanımıza neler oldu anlayamadım; ertelenen kupa maçından bugüne herkes kan peşine düştü...
Öyle konuşuyorlar ki antrenörü, bakkalı, mühendisi, öğretmeni sanırsınız uzman doktor! Şenol hoca gibi ülkenin en değerli spor adamına yapılan muameleler içimi cız ettirdi. Türk futbolunda artık misafirperverliği arayın ki bulasınız!

RAKİBE SAYGISIZLIK

Altınordu Kulübü futbolcu yetiştirme fabrikası gibi.... Kulübün misyonu da şu sözlerle açıklanıyor:
"İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu yetiştirmek..." Başkan Seyit Mehmet Özkan ve ekibini altyapıyı geliştirme gayretleri alkışlanacak nitelikte.
Ancak geçenlerde bir sohbet esnasında U-12 Takımıyla ilgili ilginç detay verdiler. Gölcük'te ve İstanbul Maltepe'deki turnuvalarda finale kalamayınca üçüncülük ve dördüncülük maçlarına sebepsiz çıkmamışlar! Kimseye haber vermeden de organizasyondan ayrılmışlar. 11-12 yaşındaki futbolcuların maç oynama hevesleri de kursaklarında kalmış. Maça çıkmamaları tüm takımların gözü önünde olmuş, Altınordu U-12 Takımı sorumlularına soruyorum:
Hani rakibe saygı? O yaştaki sporcular neyi öğrenmiş oldular?

Kapıdaki tehlike

UEFA "Panathinaikos'u 3 yıl kupalardan men etti...
Yunan takımı Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanması durumunda organizasyonunda yer alamayacak. UEFA niye verdi bu acımasız cezayı?
Yemen Ekşioğlu
Amatör futbol ve altyapı sevdalısıydı Yemen abi..
Doksanlı yıllarda Tercüman Gazetesi'nde çalışırken Avrupa, Asya yakası demez, saate bakmaz birlikte maçların peşine düşerdik. Beşiktaş aşığıydı. Uzun dönem Amatör İl Futbol temsilciliği de yapan, amatör futbolcular, hakemler ve camiada çok sevilen Yemen abi de ahirete göçtü. Allah rahmet eylesin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN