• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Gelecek için Girişimcilik, Girişimcilik için İzmir”

“Gelecek için Girişimcilik, Girişimcilik için İzmir”

13.03.2012, 00:00 Güncelleme Tarihi: 13.03.2012, 12:09

7 Mayıs 2011 tarihinde 350 İzmirli Girişimci Adayının katılımı ile düzenlenen İzmir Girişimcilik Zirvesi'nin ikincisi Güzelyalı Rotaract Kulübü ev sahipliğinde Ege Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Eğitişim Kariyer Enstitüsü işbirliğinde 10 Mart 2012 tarihinde İzmir AKM'de gerçekleşti.

Girişimcilik fikirleri ile geçen ve katılım sağlayan işadamlarının tecrübelerini paylaştığı zirve gün boyunca interaktif workshopları ile lise ve üniversite öğrencileri, kamu ve özel sektör kuruluş çalışanları ve girişimcilik dünyasına ilgi duyan katılımcıların ilgisini çekti. Ana sponsorluğunu DOGO'nun yaptığı ve AdresGezgini, Atolye 15, Eğitişim Kariyer Enstitüsü ve Webkokteyli'nin destekleri ile gerçekleşen etkinlik boyunca bir çok yaratıcı sponsor aktivitesi gerçekleşti. Konuşmacı konuklar arasında, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan ERKUT, Turkcell Girişim Fabrikası Direktörü İhsan ELGİN, Markafoni, Zizigo, Misspera, Grupfoni Şirketlerinin Kurucu Ortağı Tolga TATARİ, sosyalmedya.co Kurucusu Fatih GÜNER, E-Tohum Kurucusu Burak BÜYÜKDEMİR, indirdik.com Kurucusu Mustafa ACET, pembepanjur.com Kurucusu Haluk AKIN, oyuncakdenizi.com Kurucusu Serkan HONDUR, Türkiye'nin ilk Kuluçka Merkezi Embryonix'in Koordinatörü Taylan Demirkaya'yı ve Dünya'nın en büyük 5. Arama motoru Yandex'in Türkiye Ülke Müdürü ALİSHER HASANOV gibi girişimleri ile sıfırdan büyük işlere imza atan isimler yer aldı.

BU YIL KATILIMCI SAYISI 407'YA ULAŞTI

Katılımcı sayısının 407 olduğu 'II. İzmir Girişimcilik Zirvesi'nde bu yıl yoğun olarak "İnternet ve Sosyal Medya Girişimcileri" konusu yer aldı. Katılımcılar için zirve günü boyunca konuşmacı konuklarla tanışma ve fikirlerini paylaşma imkanı yaratılırken, İzmir'de ilk defa düzenlenen "Asansör Konuşması Yarışması" ile kurayla seçilen yarışmacılar, sahnede kurulan asansörde fikirlerini sunma imkanı buldu. Zirvenin açılış konuşmasını üstlenen Güzelyalı Rotaract Kulübü Başkanı Merve Yıldız, "Bizler toplumun ihtiyaçlarına fayda sağlamak adına birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirirken, mesleki anlamda da fayda sağlayabilmek için bugün bu organizasyonun ikincisini düzenliyoruz. Günümüzde Girişimcilik hem mesleki hem de sosyal hayatta ki önemi ile her geçen gün faydasını arttırmaktadır, bu konuda İzmir'de bir ilki 'Gelecek İçin Girişimcilik Girişimcilik İçin İzmir' diyerek başlattık..Girişimcilik adına nice katkılar sağlamayı umut ediyoruz" diye konuştu.

“Gelecek için Girişimcilik, Girişimcilik için İzmir” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.