• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Öğrenciler kendi mimarlık merkezini yarattı

Öğrenciler kendi mimarlık merkezini yarattı

18.10.2015, 15:11

TÜRK Eğitim Derneği (TED) Aliağa Koleji ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi işbirliğiyle "Çocuk ve Mimarlık" konulu atölye düzenlendi. TED Aliağa Koleji 4 ve 5'nci sınıflardan 31 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen atölye çalışmasında öğrenciler İzmir Mimarlık Merkezi'ni keşfetti, daha sonra da kendi mimarlık merkezlerini yarattı. Doç. Dr. Hikmet Sivri Gökmen yürütücülüğündeki atölye çalışmasına katılan çocuklar, bu yılki çalışmanın temel hedefi doğrultusunda bir binayı tüm yönleri ile tanıma imkanı buldu. Çocuklara Mimarlık Merkezi çeşitli anlatımlar ve bina gezisi ile detaylı bir şekilde tanıtıldı. Mimarlık merkezinin keşfine yönelik olarak hazırlanan föy çalışmasını tamamlayan çocuklar, verilen malzemeler ile kendi mimarlık merkezlerini yaptı.

TED Aliağa Koleji Vakfı Başkanı Deniz Komsuoğlu, teorinin yanında uygulamalı eğitime de önem verdiklerini belirterek, "4 ve 5'nci sınıf öğrencilerimizin katıldığı çocuk ve mimarlık konulu atölyemizle; çocuklar mimarlık ve kentle ilgili temel kavramlarla ve konularla tanışma imkanı bulurken, tasarım alanında da deneyim edinmiş oldular. Farklı konulardaki atölye çalışmalarımızla çocukların mesleklere, olaylara bakış açılarını geliştirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Öğrenciler kendi mimarlık merkezini yarattı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN