• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ege’den bir ‘’ daha çıktı

Ege’den bir ‘Mandıra Filozofu’ daha çıktı

30.07.2018, 23:28

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine 35 kilometre uzaklıkta olan Akdağ Tabiat Parkı'nın ormanlık alanında 65 yıldır yaşayan Osman Atalay, burada koyun yetiştiriyor, kümesten topladığı yumurtalarla ve koyun sütüyle besleniyor. Ormanın içerisine kendisinin inşa ettiği küçük bir evde tek başına yaşayan Atalay'ın bulunduğu alanda telefon çekmiyor, internet bağlantısı bulunmuyor. Osman Atalay, gelen ziyaretçiler tarafından "Mandıra Filozofu" olarak tanımlanıyor.

'HAYAT ZOR DEĞİL'

Doğa tutkunlarının uğrak noktalarından olan 2 bin 500 rakımlı Sandıklı'nın Akdağ Tabiat Parkı, inanılmaz bir yaşam hikayesine tanık oluyor.
İşte o hikayeyi anlatan Atalay, "Annemden doğduğundan beri buradayım. Yaşım 65. Ben de 65 senedir buradayım. Burada yaşamak zor değil, neden zor olsun? Başkaları nasıl şehirde yaşıyorsa ben de dağda yaşıyorum. Elektriği güneş enerjisinden elde ediyorum. Suyu hortumlarla dağın tepesinden buraya çekiyorum. Hayatım burada çobanlık yaparak geçti. Burası doğal bir yer ben burada yaşamayı çok seviyorum insanlardan uzağım" diye konuştu.

ZİYARETÇİSİ ÇOK

Tabiat Parkı'na tatile gelenler Atalay ile tanışmadan geri dönmüyor. Atalay, ziyaretçisinin hiç eksik olmadığını söylerken, "Doktorlar, avukatlar, gazeteciler çayımı içmeden gitmezler" dedi.

'HANIMI ÇOK ÖZLÜYORUM'

Eşini 3 yıl evvel kaybettiğini anlatan Atalay, "Eskiden hanım vardı, onu kaybettik. Üç yıldır yalnız duruyorum burada. Bir kızım var, oğlan da vardı fakat onu da kaybettik. Hanımı çok özlüyorum. Nasıl özlemeyim ki onla çok anılar paylaştık burada" dedi.

NAİL AZBAY

Ege’den bir ‘Mandıra Filozofu’ daha çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN