• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kızının hayalini ’de gerçekleştirecek

Kızının hayalini İzmir’de gerçekleştirecek
Giriş Tarihi: 9.10.2019

, 32 yaşındayken kanser nedeniyle vefat eden kızı Carolin’in isteğini yerine getirmek için Seferihisar’da dev bir yatırımı hayata geçirecek. Alman işadamı, termal hedefiyle sağlık köyü kuracak

Alman işadamı Peter Bolinger (66), 32 yaşında kanserden hayatını kaybeden kızı Carolin Bolinger'in hayalini gerçekleştirmek için İzmir'de sağlık köyü koruyor. 800 doktorun bulunduğu bir projenin yöneticisi olan Bolinger, İzmir'e yatırım yapmak için geldi. Buinvestment Yatırım Gayrimenkul Şirketi Başkanı Burhan Uçan ile görüşen Bolinger'in, Seferihisar Doğanbey'de Termal Turizm Projesi olarak Bakanlık tarafından kabul edilen ve Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyesi tarafından da 1/1000'lik uygulamaları bitirilip askıya alınan araziye 150 milyon euroluk yatırım yapacağı öğrenildi.

ALMAN HASTALAR GELECEK

Yeni Asır'a özel açıklamalarda bulunan Burhan Uçan, "Birinci hedef Doğanbey, ikinci hedef ise Urla bölgesi ancak yerini stratejik açıdan söylemiyoruz. Ancak Almanya'dan İspanya'ya termal turizmi için giden hastaların, bu yatırımla Türkiye'ye İzmir'e getirilmesini planlıyorlar" dedi. İzmir'e gelerek incelemelerde bulunan ve Uçan'la toplantı yapan Bolinger'in arazi alımı için onay verdiği ve işlemlerinin başlatılacağı öğrenildi. Almanya'da uluslararası bir bankanın üst düzey yöneticilerinden olan Peter Bolinger'in hayatı, kızı Caroline Bolinger'in iki yıl önce vefat etmesi sonrası değişti. Kendisini sağlık işlerine adayan ve gönüllü sağlık elçisi olan Bolinger, kızının en büyük hayali olan Türkiye'de termal turizmi sağlık köyü projesi için harekete geçti. Halen Almanya'da 800'den fazla doktorun bulunduğu bir sağlık fonunda yöneticilik yapan Peter Bolinger geçtiğimiz hafta kızının hayali için İzmir'e gelerek Buinvestment Yatırım Gayrimenkul Şirketi Başkanı Burhan Uçan ile buluştu. Peter Bolinger'in amacının, her yıl İspanya'ya termal turizm için giden Alman vatandaşlarını, sigorta tavsiyesi ile Türkiye'ye Doğanbey'e çekmek olduğu belirtildi.

FATİH ŞENDİL

Kızının hayalini İzmir’de gerçekleştirecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN