• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kemalpaşa’da üniversite tartışması sürüyor

’li Başkanı ve Rektörü Bedriye Tunçsiper arasında yaşanan randevu krizinin ardından açıklama yapan Başkanı , “Kemalpaşa’ya üniversitenin gelmesi için gereken neyse yapacağız” dedi

Kemalpaşa’da üniversite tartışması sürüyor
Giriş Tarihi: 11.1.2020

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından üniversite kurulması süreci adeta arap saçına döndü. CHP'li Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı yayın organlarına kentte açılması planlanan Meslek Yüksekokulları (MYO) için Demokrasi Üniversitesi Rektörü Bedriye Tunçsiper'den randevu talep ettiğini ama geri dönüş olmadığını açıklarken, Rektör Tunçsiper ise yılı kapatmalarından kaynaklı yoğun bir tempo içerisinde olduklarını ve üniversite kurulması konusunun daha uzun vakitlerde konuşulması gerektiğini ifade etti. Konu hakkında açıklama yapan AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş ise Belediye Başkanı Karakayalı'ya tepki gösterdi: "Sayın Karakayalı, açıklaması ile Kemalpaşa'ya üniversitenin gelmesini istemediğini alenen beyan etmiş oldu. Ama Kemalpaşa'ya Demokrasi Üniversitesi'nin gelmesi için gereken neyse yapacağız."

SÖZLER TUTULMADI
İzmir'in Kemalpaşa ilçesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından kurulması planlanan üniversite tartışmalarının odağında olmaya devam etti. Daha önce üniversiteye söz verilen 4 yerin tahsisinin iptal edilmesiyle yaşanan sorunlar, görüşme krizi ile daha da yukarılara taşındı. Belediye Başkanı Karakayalı, kentte açılması planlanan Meslek Yüksekokulu (MYO) için Rektör Tunçsiper'den randevu talep ettiğini ama geri dönüş olmadığını
söyledi. Rektör Tunçsiper ise çok yoğun bir tempo içinde olduğunu, üniversite kurulması konusunun üzerinde sakin çalışılması gereken bir konu olduğunu ve randevu sorununun çözüleceğini belirtti.


AÇIKLAMAYA TEPKİ GELDİ
AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, "Belediye Başkanı ne yazık ki sözünü yerine getirmedi. Ulucak eski belediye hizmet binasını üniversiteye vereceğini söyleyen başkan bunları yerine getirmeyip, rektörden de randevu talep etti. Tıpkı seçim öncesi verdiğin sözleri tutmadığın gibi Demokrasi Üniversitesi Rektörü'ne verdiğin sözleri de tutmadın. Hangi yüzle rektörden randevu talep ediyorsun" diye konuştu.

MERT ALPDÜNDAR

Kemalpaşa’da üniversite tartışması sürüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA