• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C
Artık herkes safını seçmeli ERHAN GÜLENÇ Artık herkes safını seçmeli erhan.gulenc@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 13.10.2017, 00:00

Türkiye'nin artık boş gündemlerle, kısır çekişmelerle oyalanma lüksü yok. Çünkü, artık tam bağımsız olmaya karar veren ve sadece kendisinin değil dünyadaki tüm mazlumların sesi olmaya başlayan Türkiye, büyük bir saldırı altında. Hem içeriden hem de dışarıdan her cephede kuşatılmaya çalışılıyoruz.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün bir kez daha belirttiği gibi 2. Kurtuluş Savaşı'nın tam ortasındayız.
İçimizden FETÖ, PKK ve DEAŞ gibi terör örgütleri ve ajanlarla karıştırılmaya çalışılıyoruz. Suriye'nin kuzeyinde ABD'nin oluşturduğu terör koridoru ve Kuzey Irak'ta yine ABD ve İsrail tarafından kurulmak istenen bağımsız Kürdistan ile kapana kıstırılmak isteniyoruz.
Sözkonusu olan Türkiye'nin bağımsızlığı, bütünlüğü, bizim, çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği.
Bu gerçeği perdelemeye ve Türkiye'yi basit konularla meşgul etmeye çalışmak ülkeye yapılmış büyük kötülüktür.
Hatta, bu bilinçli bir şekilde yapılıyorsa vatana ihanettir.
Bunu bütün kalbimle inanarak söylüyorum: Bugün, artık iki saf var. Biri her alanda saldırı altında olan Türkiye'ye ve Türkiye'nin bağımsızlığı ve bütünlüğüne sahip çıkanların safı. Diğeri de Türkiye'yi işgale hazırlanan güçler ve uzantıları olan terör örgütlerinin safı. Her birimiz artık kararımızı buna göre vermeli ve safımızı seçmeliyiz.
Binlerce yıllık devlet geleneğine sahip bir millet olarak bu savaşı kazanmak zorundayız.
Size, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, devletin başı olarak karşı karşıya olduğumuz tabloyu net bir şekilde ortaya koyan sözlerinden bazılarını aktarmak istiyorum. Her Türk vatandaşının Erdoğan'ın bu sözlerini altını çizerek okuması gerektiğine inanıyorum:
- "Ülkemiz tıpkı pençeleri sökülmüş bir aslan gibi ehlileştirilmek, boyunduruk altına alınmak isteniyor.
Eski, o pısırık Türkiye'ye alışmış olanlar iddialı, vizyoner ve güçlü bir ülkeyi, güçlü bir Türkiye'yi hazmedemiyorlar." - "Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını durdurmak için çok yönlü, çok aktörlü kirli bir plan uyguluyorlar. Bu planın içinde ekonomik tetikçilik var, bu planın içinde millet iradesini tank ve topla esir alma var, bu planın içinde mezhep ve etnik temelli kışkırtmalar var. Bu planın içinde terör örgütlerine sahip çıkma, teröristleri baş tacı yapma var.
Bu kanlı oyunun içinde figüran olarak, FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP- C, eli kanlı çeteler de var." - "Güney sınırımız boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun amacının DEAŞ'la mücadele olduğunu kim iddia edebilir? Var mı böyle bir şey? Yalan. Terör koridoru, sadece Türkiye'yi kuşatmaya yöneliktir.
Kimse bizi aldatmasın." - "Türkiye'nin asırlık bir hesaplaşmayla karşı karşıya, Gezi olaylarında İstanbul'da duvarlara yazılan 'Zulüm 1453'te başladı' diye yazıldı. Bu asla tesadüf değildir. 1453'ü zulüm olarak görenler, olsa olsa ancak Bizans'ın çocukları olur. Bu milletin evladı olmaz." - "Bölücü terör örgütünün, çukur eylemleri üzerinden özerklik hevesine girmesi boşuna değildir. FETÖ'cü katillerin 17-25 Aralık teşebbüsüyle başlattıkları ihanetlerini, en son 15 Temmuz'da 250 vatandaşımızın kanını dökerek devam ettirmeleri de bu kurgunun bir parçasıdır. Kimi Avrupa ülkelerinin önceden gizli saklı şekilde himaye ettikleri teröristlere artık alenen sahip çıkmaları da aynı hedefe yöneliktir." - "Bu saldıraların muhatabı, güçlü, müreffeh ve bağımsız bir Türkiye idealine inanan herkestir.
Altını çizerek ifade etmek isterim ki şayet biri, ülkemizin son bir kaç yıldır yaşadığı açık ve örtülü operasyonları önemsizleştirmeye çalışıyorsa o kişi bilinçli bir manipülatördür. Ülkemize diz çöktürmek için alınan kararlardan kendi hükümetini sorumlu tutan kişi aklını, hırslarının emrine vermiş bir zavallıdır." - "Kuşkusuz zor günler aynı zamanda, eleme, elenme ve ayrışma günleridir.
Bugünler, milletimizin hakiki dostlarıyla sahtelerini, vatanperverlerle uşakları ayırma zamanlarıdır. Daha önce olduğu gibi bu süreçte de milletimiz kendini gerçekten sevenleri, ülkesine gerçekten değer verenleri görme fırsatı buluyor. Ülkesinin yanında yer almak varken, birilerinin emir eri gibi hazır ola geçenlere hakettikleri ders, milletimiz tarafından sandıkta verilecektir."

GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN