• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Oyunuzu sakın bölücülere vermeyin ERHAN GÜLENÇ Oyunuzu sakın bölücülere vermeyin erhan.gulenc@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 23.06.2018, 00:00

Millet, yarın ülkenin geleceğini belirleyecek kararı verecek.
Seçmenin önünde iki seçenek var. Bir yanda, bugüne kadar her dediğini yapan ve seçimden sonra ne yapacağını tek tek somut bir şekilde anlatan, Türkiye'yi bir dünya devi yapmak isteyen bir iktidar var.
Diğer yanda ise, Türkiye'yi bir maceraya sürüklemek isteyen ve yıkımdan başka hiçbir şey vaat edemeyen, PKK'nın uzantısı HDP'yle cilveleşen bir muhalefet...
Bu millet 16 Nisan'daki Anayasa değişikliği referandumunda Türkiye'nin artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle yönetilmesine yüzde 50'den fazla oyla karar verdi. Ancak, bugüne kadar sürekli millete rağmen siyaset yapanlar, milletin aldığı bu kararla geçilen sistemi değiştirmek istiyor. Ama ne getireceklerine kendi aralarında bile net bir karar veremiyorlar. Millet İttifakı'nı oluşturan parti yöneticileri, parlamenter sisteme dönüleceğini dile getiriyor ama bunu daha seçim öncesi açıkladıkları tutum belgesine bile doğru düzgün koyamıyorlar. Açıklamalarla durumu düzeltmeye çalışıyorlar.
Öte yandan, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise, "Seçilirsem eski sistemi dönmeyeceğiz.
Geçmişteki parlamenter sistem de doğru değildi" diyor. Yani ne yapacaklar belli değil, tam olarak ne istediklerini kendileri de bilmiyorlar, milletin önüne dört başı mamur bir model koyamıyorlar.

HİTABE'DEKİ ŞARTLAR

Şurası da gün gibi ortada ki, PKK'nın uzantısı HDP'yle beraber hareket ediyorlar.
CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Muharrem İnce'nin seçimi kazanması halinde HDP'nin teröre destekten tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ı yardımcılığına getirmek için teklifte bulunacaklarını açıkladı. Yani bugüne kadar onbinlerce şehit vermemize neden olan terör örgütünü ülkenin yönetimine getirmek istiyorlar.
Bir yanda kahraman Mehmetçiğimiz, teröristlerle sahada mücadele edecek, bu beyefendiler ise PKK'yı hükümete getirecekler. Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz?
PKK'yı hükümet ortağı yapmak demek Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nde "İktidara sahip olanlar gaflet ve delalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler" şeklinde ifade ettiği şartları oluşturmak demektir.
Bunlar, dünya sahnesinde yeniden söz sahibi olmak için atağa geçen bu milletin, böyle bir ihanete izin vereceğini sanacak kadar zavallılar.
Bu millet son 16 yılda 12 seçimde en doğru kararı verdi. Emin olun yarın da aynısını yapacak. Geleceğini bölücülerle işbirliği yapanlara, PKK uzantılarını hükümete sokmak isteyenlere teslim etmeyecek...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN