• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
ABD’nin ortağı CHP ERHAN GÜLENÇ ABD’nin ortağı CHP erhan.gulenc@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 20.08.2018, 00:00

Türkiye ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD tarafından hedef alınacağını herkesten önce CHP'liler biliyordu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, birkaç ay önce katıldığı bir TV programında bunu açık açık söyledi. İzmir'in milletvekili katıldığı bir programda ağzını sulandıra sulandıra "Trump kazanıyor Suudi Arabistan'da değişim başladı, İran da bu değişimden nasibini alacak. Türkiye de bu değişimden nasibini alacak. Ne olacak? Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan ve siyasi kadrosu gidecek" diye konuştu.
Özkan bununla da yetinmedi ve ABD'nin CHP'yi başa getireceğini söylemek ister gibi, "Başka bir alternatif var mı?
Başka bir alternatif yok! Peki başka bir Türkiye mümkün mü? Mümkün!
Onu da biz yaratacağız" dedi.

İNCE TEHDİT ETMİŞTİ

Seçim öncesi ABD'lilerle görüştüğü ortaya çıkan CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de 24 Haziran öncesinde açık açık "Erdoğan bir kez daha seçilirse dolar 8-10 lira olacak, Türkiye batacak. Ben seçilirsem dolar düşecek" diye bas bas bağırdı. Yani, "Erdoğan'ı seçerseniz bedelini ödersiniz" demeye getirerek gözdağı verdi. Geçtiğimiz günlerde de bu sözlerinin yer aldığı videoyu sosyal medyada paylaştı ancak, birden "Ne yaptım ben, her şeyi açık edeceğim" diye düşünerek hemen sildi.
Bu arada seçimler yapıldı ve Türkiye bir kez daha "Erdoğan" dedi. Ardından ise, CHP'lilerin işaret ettiği gibi ABD, seçim sonrası saldırıya geçti. Hedef, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde yapılamayanı yapmak ve Erdoğan'ı devirmekti. Ancak Türkiye, dolar kuru üzerinden başlatılan saldırıyı püskürtmeyi başardı. Yapılan tüm manipülasyonlara rağmen dolar kuru düşüşe geçti. Kredi derecelendirme kuruluşları üzerinden sürdürülüyor ama nafile.
Artık hedeflerine ulaşamayacakları çok belli. Yani, Özkan'ın söylediği gibi 'Başka Türkiye'yi yani ABD'ye yeniden eyalet olacak Türkiye'yi kurma görevi' CHP'ye verilemedi.

AKLAMA PEŞİNE DÜŞTÜLER

Saldırının amacına ulaşmayacağı anlaşılınca ABD'yi aklamak da yine CHP'ye düştü. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, garip bir şekilde ABD'yi masum gösterme çabası içine girdi. Kılıçdaroğlu, "Bu kriz zaten gelecekti. Rahip meselesi yaşanacak olan krizi önceledi. Bu olay rahibe bağlı değil, çok daha derin ve köklü" demeye başladı. Kılıçdaroğlu ne kadar çırpınırsa çırpınsın Türk milleti, ABD'nin artık bir dost değil, bir düşman olduğunu gördü. Millet ayrıca bu saldırıda ABD'nin en büyük ortaklarından birinin de CHP olduğunu anladı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN