• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
İşte CHP belediyeciliğinin utanç abidesi! ERHAN GÜLENÇ İşte CHP belediyeciliğinin utanç abidesi! erhan.gulenc@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 13.01.2019, 00:00

İzmir'de aylar, mevsimler ve yıllar geçer ama bir şey değişmez. O da İzmir'e her yağmurda Halkapınar'daki Yunuslar Altgeçidi'nin düştüğü haldir. Bu geçit en ufak yağmurda hemen suyla dolar ve mutlaka da buradan geçmekte olan bir araç da mahsur kalır. Bu bir İzmir klasiğidir.
Son iki gündür aynı yerde yine aynı manzara yaşanıyor. İşte bu altgeçit, CHP belediyeciliğinin ne halde olduğunu gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir utanç abidesidir...BU MUDUR SENİN MODELİN?

CHP'li Aziz Kocaoğlu, bu kentte 15 yıldır belediye başkanlığı yapıyor. Her bulduğu fırsatta da '15 yılda yaptığım hizmetlerle İzmir'de bir model yarattım' yalanıyla övünüyor.
Allah aşkına, bu küçücük altgeçide her yağmurda su basmasının önüne bile geçememek midir model yaratmak?
Bir de sözüm ona, kendisine muhalefet tarafından 'beceriksiz' denildiğinde köpürüyor.
Şu geçitte her yağmurda oluşan bu manzarayı görüp de Kocaoğlu ve temsil ettiği CHP belediyeciliği için başka bir sıfat kullanmak mümkün olabilir mi?

İZMİRLİ, CHP'YE DERSİNİ VERMELİ!

CHP'nin İstanbul ve Ankara'yla birlikte birçok büyükşehir belediye başkan adayını belirlemesine rağmen İzmir adayını açıklamayı bu kadar geciktirmesi tüm kente yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Bu yapılan, detaylarını manşet haberimizde de okuduğunuz gibi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından oyları çantada keklik görülen İzmirlilere yapılmış bir dayatmadır, bir emrivakidir.

O İDDİA DOĞRU MU?

Hele Kılıçdaroğlu, kulislerde konuşulduğu gibi İzmirlinin önüne, kentte sempatisi gayet düşük olan Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan gibi bir ismi koyarsa bu tam bir skandal olur. Bu durumda İzmirlilerin, CHP ve Kılıçdaroğlu'nun emireri olmadığını göstermesi gerekir.
Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim.
Aslında Kılıçdaroğlu'nun da Özkan'ın İzmir'e uygun bir aday olmadığını çok iyi bildiğine eminim. Ama buna rağmen yine de bu ismi aday yaparsa o zaman Özkan'ın elinde Kılıçdaroğlu'na karşı baskı unsuru olarak kullandığı bir 'koz' olduğu şeklinde kulislerde konuşulan korkunç iddianın doğru olduğunu düşünmekten başka çare kalmaz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN