• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Manisa’ya 3 dev proje ERKİN USMAN Manisa’ya 3 dev proje Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 09.02.2018, 00:00

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 2018 yılı içerisinde 3 önemli proje olan 1 milyar 100 milyonluk yatırıma sahip Sabuncubeli Tüneli ile Manisa Şehir Hastanesi ve Merkezefendi Devlet Hastanesi'nin hizmete açılacağını vurguladı.
Baybatur, "Manisalıların günlük hayatına doğrudan etkisi olacak projeler bunlar. Bunlardan birisi Sabuncubeli tüneli. Çok önemli prestij bir proje.
Uzun yıllardır adeta şehir efsanesine dönüşmüş bir projeyi hayata geçiriyoruz.
İnsanlar hep konuşuyordu; 'Şu dağların içinden bir tünel geçse de Sabuncubeli rampalarından kurtulsak' diye. Şimdi bu hayal gerçekleşiyor" dedi.

Manisa Merkez'de 2 dev hastanenin de hizmete gireceğini vurgulayan Baybatur, "Bunlardan ilki cumhurbaşkanımızın hayalindeki projelerden biri olan Manisa Şehir Hastanesi'dir. O da muazzam bir hastane. Hastane hem şehrin doğusuna bir hareketlilik getirecek hem de Manisa'nın sağlık standartlarını çok daha yukarılara çıkaracak" dedi. Hizmete açılacak bir diğer hastanenin Merkezefendi Devlet Hastanesi olduğunu belirten Baybatur, "Geçtiğimiz günlerde incelemelerde bulundum.
İnşallah geçici kabulü gerçekleştirilecek.
Otel konseptinde bir hastane. Açık kapalı otoparkları, tek kişilik, çift kişilik odaları, adete 5 yıldızlı otel konforunda bir hastane. Eski SSK ile hiçbir alakası olmayan muhteşem devasa bir hastane" dedi.

Kaf-Kaf'ı ipten alan adam?

Şu günlerde, ciddi bir rahatsızlık geçiren usta spor yazarı Gürkan Ertaç'ın KSK tarihinde ayrı bir yeri var.
Yeşil-kırmızılı renklere hizmet, bu kulübün formasını terletmek, yönetimi üstlenerek 100 yıllara taşımak gururların en büyüğü. Ama, bizim Gürkan Ertaç'ın da KSK tarihinde önemli bir yeri var.
Nasıl mı?
Yaşadığım için naklediyorum.

Yıl 1969... Karşıyaka Kulübü'nün kongresi Yalı Caddesindeki Deniz Restoran'ın olduğu yerde yapılıyor. Hava yağışlı.
Üstelik başkan adayı Ali Ulvi Kiremitçiler, ateşten gömlek giymiş, göreve tek başına soyunmuştu.
Kongrenin başlaması için 14 kişi gerekiyordu.
Oysa salonda 13 kişi vardı.
Kongreyi yapamadığınız takdirde, orada bulunan Hükümet Komiseri, kulübün anahtarlarını Valiliğe teslim edecekti.
Ve , o gün görevli Komiser aradan 45 dakika geçmesine karşın, sayının tamamlanmadığını belirterek tam tutanak yazmaya hazırlanıyordu ki, bizim Gürkan Ertaç basın bölümündeki yerinden kalkıp tuvalete doğru gitti, dışarı çıktı, sonra salonu yeni gelmiş gibi yaparak gitti üye defterini imzalayıp 14'ü tamamladı. Kongre böylece yapıldı, 14 üye tamamlandı ve Karşıyaka Kulübü kurtuldu.
Sonrasını mı soruyorsunuz?
Ali Ulvi Kiremitçiler Başkan oldu ve her şeyini ortaya koydu ve Kaf Kaf"ı şampiyon yaptı.
Gürkan Ertaç baba dün ani bir rahatsızlık geçirdi. Kısa sürede iyileşip aramıza döndü. Sen çok yaşa Gürkan baba.

FARKINDA DEĞİLMİŞ...

Amerikalı bir çiftçi, hiç memnun olmadığı çiftliğini satmaya karar vermişti. Gitti bir emlakçı buldu ve bir satış ilanı hazırlamasını istedi.
Bir hafta sonra ilanı görmeye gitti.
Emlakçı okudu, o dinledi. Bitirince "Bir daha okusana şunu" dedi.
Emlakçı yine dikkatle okuduktan sonra, çiftçi uzun uzun düşündü ve "Vazgeçtim çiftliği satmaktan. Ben, bütün hayatım boyunca böyle bir çiftliğe sahip olmak istemiştim. Meğer ne güzel çiftliğim varmış da farkında değilmişim" dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN