• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pınar davasında reddi hakim talebi

cinayeti davasında ikinci duruşma dün görüldü. Pınar’ın arkadaşı ’un, “Pınar, Cemal’den tehditle para alıyordu” sözleri mahkeme salonunu karıştırdı. Gültekin ailesi reddi hakim talebinde bulundu. Baba mahkeme salonunu terk etti. Duruşma 15 Şubat’a ertelendi.

5.1.2021

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) vahşice öldüren Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) yargılamasına devam edildi. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın dün görülen ikinci duruşmasına, Pınar Gültekin'in üniversiteden arkadaşı olan Ceren Tunç'un ifadesi damga vurdu. Dava hakiminin söz vermesi üzerine Ceren Tunç, "Pınar, Cemal'den tehditle para alıyordu. Vermezse ilişkiyi Cemal'in eşine anlatacağını söylüyordu" dedi. Bunun üzerine mahkeme salonu karıştı. Gültekin ailesi reddi hakim talebinde bulundu, duruşma 15 Şubat'a ertelendi.

Mertcan Avcı'nın (solda) cinayetin ardından ağabeyi Cemal Metin Avcı'ya yardım ettiği düşünülüyor.

KAYBOLMADAN ÖNCE ARADI
Dün saat 13.30'da başlayan duruşmaya Cemal Metin Avcı'nın eşi Eda Avcı da ifade vermek için geldi. İlk olarak Pınar Gültekin'in arkadaşı Ceren Tunç'un ifadesine başvuruldu. SEGBİS'le ifade veren Tunç, mahkeme heyetinin, "Pınar Gültekin, Cemal Metin Avcı'dan para alıyor muydu?" sorusuna, "Pınar'ı 3 yıldır tanıyorum. Yarım dönem ev arkadaşımdı. Ortadan kaybolmadan 2 hafta kadar önce beni aradı ve Cemal ile kavga ettiklerini anlattı. Cemal'in son kez kendisiyle buluşmak istediğini anlattı. Cemal'in ev kirasını ödediğini ve harçlık verdiğini söylüyordu. Pınar, Cemal'in kendisine para yatırmak zorunda olduğunu, aksi takdirde ilişkiyi Cemal'in eşine anlatacağını bana söyledi" dedi.

27 yaşındaki Pınar Gültekin, Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürüldü.

DİĞER TANIKLAR KONUŞAMADI
Bu iddianın üzerine baba Sıddık Gültekin, mahkeme başkanının tanığı yönlendirdiğini belirterek, "Davadan adaletli bir karar çıkacağına inanmıyorum. Başka bir hakim istiyorum. Bu duruşma benim için bitmiştir" ifadeleriyle salonu terk etti. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, mahkeme başkanına, "Tanığı yönlendiriyorsunuz" diye tepki göstererek reddi hakim talebinde bulundu. Bu gelişme nedeniyle diğer tanıkların ifadesi alınamadı, duruşma 15 Şubat'a ertelendi. Reddi hakim talebinin değerlendirilmesi için dosya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Ceren Tunç'un verdiği ifadeler mahkeme salonunu karıştırdı.

KARISI CINAYETIN HEMEN ARDINDAN BAG EVINE GITMIS
DURUŞMADA ifadesi alınamayan Cemal Metin Avcı'nın eşi Eda Avcı'nın olayı duyduğu sabah saatlerinde Pınar Gültekin'in öldürüldüğü bağ evine gittiğini söylediği öğrenildi. Avcı'nın çevresine, "Olayı duyduğum an aklıma bağ evi geldi, kesin ne yaşandıysa burada olmuştur diye oraya gittim" dediği ve 15 Şubat'taki duruşmada tanık olarak dinleneceği öğrenildi.

Eda Avcı

Ferdi YAVUZ / Adem ÜLKER

Son dakika: Pınar Gültekin cinayeti davasında duruşma 15 Şubat'a ertelendi Pınar diri diri yakılmış olabilir Pınar Gültekin cinayetinde yeni gelişme! O rapor mahkemeye ulaştı Pınar Gültekin'in babası açıkladı! İşte 'davadan vazgeç' diyen CHP'li

Pınar davasında reddi hakim talebi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.