• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP’de torpil bir aile geleneği!

CHP’de yaşanan atama skandallarının fikir babasının parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğu tescillendi. Atamalarda liyakat uyarısı yapan Kılıçdaroğlu’nun, SGK Genel Müdürlüğünden, CHP Genel Başkanlığı’na kadar kendisi ve eşinin akrabalarını kadrolaştırdığı ortaya çıktı

CHP’de torpil bir aile geleneği!

13.8.2019

CHP'Lİ BELEDİYELERDE EŞ, DOST, AKRABA SKANDALLARI (9)/ NİDA ALADAĞ

31 Mart yerel seçimlerinin ardından CHP'li belediyelerdeki eş dost, akraba kadrolaşması Türkiye'nin ana gündemi oldu. CHP'li belediye başkanları liderleri Kemal Kılıçdaroğlu'nu örnek alarak kadroları akrabalarıyla doldurdu. Başkanlara "Falan vekil aradı onun akrabasıymış hiç dinlemeyeceksiniz, kapının önüne koyacaksınız" diye seslenen Kılıçdaroğlu, oysa SGK genel müdürü olduğu dönem bile kurumu akrabalarıyla doldurmuştu. 1992-1999 yılları arasında görev yapan Kılıçdaroğlu, birinci dereceden 70 yakınını kuruma yerleştirdi. Eski soyadı Karabulut olan Kılıçdaroğlu, dikkat çekmez diye önce Karabulut soyadı ile 31 kişiyi işe aldı. Kılıçdaroğlu'nun annesinin kızlık soyadı ise Gündüz. Kılıçdaroğlu döneminde Gündüz soyadıyla SSK'ya giren personel sayısı ise 26. Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun kızlık soyadı ise Düzgün. Kurumda çalışan Düzgün soyisimli personel sayısı ise 13.

KILIÇDAROĞLU GÖLGESİ

Kılıçdaroğlu ailesinin torpil sicili bununla da sınırlı değil. 31 Mart seçimleri öncesinde yapılan aday listelerine de Kemal Kılıçdaroğlu'nun gölgesi düşmüştü. Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Nuray Çepni, İstanbul Maltepe'de belediye meclis üyeliği listesindeydi. Selvi Kılıçdaroğlu'nun yeğeni Müslüm Tekin, Çankaya belediye meclis üyesi adayı gösterilmişti. İzmir Bayraklı'da belediye başkanı seçilen Serdar Sandal da Selvi Kılıçdaroğlu'nun akrabası.

AKRABALAR KENTLERE

Kılıçdaroğlu çiftinin birçok yakınının İstanbul, Ankara ve İzmir'in ilçe belediyelerinde görev yapması dikkat çekiyor. Parti Genel Başkan yardımcıları, milletvekilleri ve belediye başkanlarının yakınlarının da CHP'li belediyelerde çalışması büyük tepkilere neden oluyor.

DİKKAT ÇEKEN AKRABA LİSTESİ

Banu Kocadağ: Selvi Kılıçdaroğlu'nun kız kardeşi Hayriye Kocadağ'ın kızı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in Özel Kalem Müdürü.

Yusuf Balkan Kocadağ: Kılıçdaroğlu'nun baldızının oğlu, Ataşehir Belediyesi'nde Fen İşleri Yol Bakım Şefi.

Ali Kemal Özdemir: Selvi Kılıçdaroğlu'nun ablasının oğlu, Kartal Belediyesi Huzurevi Müdürü.

Ezgi Özdemir: Selvi Kılıçdaroğlu'nun ablasının çocuğu Ataşehir Belediyesi'nde çalışıyor.

Eser Özdemir: Selvi Kılıçdaroğlu'nun ablasının kızı Bakırköy Belediyesi'nde çalışıyor.

Dilara Özdağ Babür: Selvi Kılıçdaroğlu'nun yeğeni, Bakırköy Belediyesi'nde çalışıyor.

Müslüm Tekin: Selvi Kılıçdaroğlu'nun yeğeni, Çankaya Belediyesi Meclis üyesi.

Fatih Kılıçdaroğlu: Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin oğlu, Efeler Belediyesi'nde çalışıyor.

Atilla Kılıçdaroğlu: Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin oğlu, Bornova Belediyesi'nde çalışıyor. Yardımcıları da kıyak iş dağıtmış

Duygu Adıgüzel: CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel'in eşi, Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü.

Deniz Kutlu: CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin eşi, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin yeğeni, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı.

Ediz Kutlu: Deniz Kutlu'nun kardeşi. Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde çalışıyor.

Özge Yıldız: CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın kızı, Torbalı Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nde personel.

Hasan Toprak: CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak'ın kardeşi, Çorlu Belediyesi 1. Başkan Vekili.

Çağdaş Kerimoğlu: Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun yeğeni, Ardahan Damal Belediyesi çalışanı.

Mehtap Zeynep Zeytin: CHP K.Maraş Milletvekili Ali Öztunç'un baldızı, Bakırköy Belediye Başkan yardımcılığı yaptı

YARIN: İMAMOĞLU'NUN YAPTIĞI KIYAKLAR

Skandalcıbaşı Uygur! Kendisine 2. maaş, yeğenlerine müdürlük İşçilere kapı enişteye kıyak Foça’da kayınbirader kayırmacılığı Hatay’da aile boyu atama Antalya’da yeğene daire başkanlığı Efeler’de sağlık işlerine sağlıksız atama Onların yüzleri gülemedi!

CHP’de torpil bir aile geleneği! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.