• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de kendi müziğinin camilerden çalınmasına tepki gösterdi

Ünlü sanatçı ’ın “” şarkısının ’de camilerdeki hoparlörlerinden çalınmasına sanatçı gösterdi. Bağcan, “İzmir’de cami hoparlörlerinden benim şarkımı dinletmişler. Tamamen provokatif bir eylem ülkeyi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar. Şiddetle kınıyorum!” dedi. İzmir Müftüsü ise bugün yaptığı açıklamada “bu çirkin hadiseyi tüm İzmir’e mal etmeyin” dedi.

Selda Bağcan İzmir'de kendi müziğinin camilerden çalınmasına tepki gösterdi

22.05.2020, 22:49 Güncelleme Tarihi: 22.05.2020,22:51

DAMLA KAYA/ SABAH

İzmir'de Konak, Kaşıyaka, Çığlı, Buca camilerinin hoparlörlerinden korsan bir şekilde İtalyan komünist devrim marşı çalınmıştı. Bir gün sonra ünlü sanatçı Selda Bağcan'ın "Yuh Yuh" şarkısının iki farklı cami hoparlörlerinden çalınmasına sanatçı sert tepki gösterdi.

BAĞCAN CAMİDEN ŞARKISININ ÇALINMASINI ŞİDDETLE KINADI
Selda Bağcan, bu konuyla alakalı sosyal medya hesabından duyuru yayınladı. Kamuoyuna duyuru diye başlayan mesajında Bağcan, "İzmir'de cami hoparlörlerinden benim şarkımı dinletmişler. Tamamen provokatif bir eylem ülkeyi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar. Şiddetle kınıyorum!" dedi.İZMİR MÜFTÜSÜ "TÜM İZMİR'E MAL ETMEYİN!" DEDİ
İzmir İl Müftüsü Şükrü Balkan, bugün olayla ilgili bir açıklama yaptı. Balkan, "Dört buçuk milyon kişinin yaşadığı İzmir'de bir ya da birkaç kişinin yaptığı bu çirkin hadiseyi kimse bütün İzmir'e mal etmesin lütfen. Bu çok büyük bir haksızlık olur" dedi.

İzmir'de camilere çirkin saldırı sürüyor! Hoparlörden Selda Bağcan şarkısı çalındı CHP'li Özgür Özel, camilerden Çav Bella çalınmasına sevinen Banu Özdemir'e destek çıktı İzmir'de minarelerden "Çav Bella" dinletildi! CHP'li isim destek verdi

Selda Bağcan İzmir'de kendi müziğinin camilerden çalınmasına tepki gösterdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA