• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir Belediyesi tarafından ihalesi iptal edilen Enver Aysever'den Tunç Soyer'e şok! 50 bin liralık tazminat davası açtı

CHP'li belediyeler tarafından kendisine özel verilen ihalelerle gündeme gelen Enver Aysever, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden iptal edilen ihalesi için 50 bin lira istedi.

İzmir Belediyesi tarafından ihalesi iptal edilen Enver Aysever’den Tunç Soyer’e şok! 50 bin liralık tazminat davası açtı

28.06.2021, 10:51 Güncelleme Tarihi: 28.06.2021, 11:22

Geçtiğimiz aylarda Tunç Soyer'in yönettiği CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gazeteci Enver Aysever'le '2021 Yılı Yaşam Boyu Eğitim Projesi Atölye Etkinlikleri Hizmeti' için toplamda 238 bin 500 liralık bir anlaşma yaptığı ortaya çıkmıştı.İhalenin şartları ise Enver Aysever'in cebini doldurmak için ayarlanması kamuoyunun tepkisi yol açtı.

Tunç Soyer'den Enver Aysever'e özel kıyak! 18 günlük ders için 238 bin lira


İHALE İPTAL EDİLDİ

İhalenin tepki toplaması sonrası, Belediye Başkanı Tunç Soyer de ihalenin iptal edildiğini açıkladı.

Tunç Soyer'e ihalenin iptali sonrası dava açacağını duyuran Aysever'den ilk somut adım geldi.50 BİN LİRALIK DAVA

Dava açma nedenini ilk olarak kamuoyunda zedelenen itibarını onarma peşinde olduğunu söyleyen Aysever, CHP'li belediyeden yine para isteyerek 50 bin liralık tazminat davası açtı.

'İSTEDİĞİ RAKAM FAHİŞ'

İhalenin iptali öncesi geçen yıl da CHP'li belediyeden atölye için para alan Aysever'in tazminat talebi sonrası Tunç Soyer, bu miktarın fahiş olduğunu savundu.

Aysever’den Soyer’e tepki CHP'li belediyeler, Enver Aysever'e çalışmış Vatandaşların tepkisi Soyer'e geri adım attırdı! Enver Aysever'e yapılacak olan 238 bin 500 liralık ödeme iptal edildi! CHP'li Soyer'den Enver Aysever'e özel ödeme!

İzmir Belediyesi tarafından ihalesi iptal edilen Enver Aysever'den Tunç Soyer'e şok! 50 bin liralık tazminat davası açtı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.